مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

واردات ماهانه ۲۰۰ هزار راس دام زنده

امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 5 /از 5 (از 81 رای)
امتیاز شما :

این روز ها بازار گوشت در کشور روزهای متلاطمی را پشت سر می گذارد از این رو دولت در حال تلاش  برای کنترل این بازار و بهبود شرایط است.
حمید ورناصری  با بیان اینکه گوشت گوسفندی و گوشت گوساله منجمد در حال ورود به کشور و عرضه در بازار است، اظهارداشت: واردات دام زنده به کشور نیز عملیاتی شده و در کوتاه ترین زمان این واردات انجام خواهد شد تا بازار گوشت اندکی متعادل تر شود.  

وی با بیان اینکه مقدمات کار فراهم و مجوزهای لازم اخذ شده است، افزود: این واردات قرار است از کشورهای مختلف از جمله کشورهای اروپایی، آسیای میانه و  استرالیا انجام می شود که این کشور دارای دام های با کیفیت و مناسبی هستند.  

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به اینکه برنامه ریزی های انجام شده برای واردات هفته ای ۵۰ هزار راس دام زنده است، اضافه کرد: بنابراین ماهانه ۲۰۰ هزار راس دام زنده وارد کشور خواهد شد که بر طبق محاسبات این تعداد دام برای تامین نیاز کشور مناسب خواهد بود.  

ورناصری درباره اینکه این واردات چند ماه انجام خواهد شد، گفت: این واردات ادامه پیدا می کند تا تعادل نسبی در بازار گوشت برقرار گردد و قیمت بازار گوشت کنترل گردد.

گوسفند زنده

وی در پاسخ به این پرسش که آیا دام سنگین هم به کشور وارد می شود یا اینکه واردات تنها در حوزه دام سبک خواهد بود؟، افزود:این واردات مربوط به دام سبک است اما بخش خصوصی برای واردات دام سنگین اقداماتی کرده و مقدمات کار فراهم شده و طی حدود یک هفته تا ۱۰ روز آینده این کار انجام خواهد شد تا دام سنگین نیز به کشور وارد گررد که این امر بسیار تاثیر گذار خواهد بود.  

ورناصری درباره اینکه چرا واردات و توزیع گوشت تنظیم بازاری نتوانسته آنچنان که باید بر شرایط بازار تاثیر بگذارد و قیمت به صورت مرتب در حال افزایش است؟، گفت: واردات و توزیع گوشت های وارداتی حتما بر شرایط بازار تاثیر دارد و  اگر این اقدامات انجام نمی شد وضعیت خیلی متفاوت تر بود.  

وی با بیان اینکه این اقدامات وضعیت بازار را کنترل می کند و در برخی مواقع منجر به کاهش قیمت گوشت می شود، ادامه داد: برخی مواقع با افزایش های مقطعی مواجه هستیم که بعد از مدتی کاهش می یابد و  معمولا افزایش قیمت در رسانه ها منعکس می شود اما کاهش ها انعکاسی ندارد.  

ورناصری تصریح کرد: شرایط بازار گوشت حتما تعدیل خواهد شد. وارداتی که انجام می شود هم باعث کنترل شرایط و هم باعث کاهش قیمت ها خواهد شد.  

سایر اخبار

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما به این صفحه