مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

طبع گوشت گوسفند و گوساله (طب سنتی)

نویسنده : alivesheep
تاریخ ثبت : 26 شهریور ، 1401

همه ما در طول روز مواد غذایی متنوعی را مصرف می کنیم که هر یک از ارزش غذایی متفاوتی برخوردارند. در این میان نمی توان از ارزش غذایی گوشت چشم پوشی کرد. قصد داریم تا شما را با طبع گوشت گوسفند و گوساله آشنا کنیم تا گوشتی را که برای سلامتی و ویژگی های فردی شما متناسب است را در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهید.

طبع گوشت گوساله در طب سنتی به چه صورت است؟

درباره طبع گوشت گوسفند و گاو نظر های متفاوتی وجود دارد که ما در این جا تصمیم داریم تا درباره طبع گوشت گوساله برای شما توضیح دهیم. شاید شنیده باشید که می گویند طبع گوشت گاو سرد می باشد. علت آن کمتر بودن میزان رطوبت بافت آن در مقایسه با دیگر گوشت ها می باشد. گوشت گاو باعث تولید بیشتر خون غلیظ در بدن می شود و به دلیل سرد بودن، برای افرادی که از درد مفاصل رنج می برند مناسب نمی باشد. همچنین مصرف گوشت گاو برای کسانی که فعالیت های روزانه ی محدودی دارند نیز توصیه نمی شود. نکته ای جالب که باید به آن توجه نمود درباره گوشت گوساله می باشد که طبع آن کاملا متفاوت از گوشت گاو بوده و به دلیل رطوبتی که دارد، طبع این گوشت گرم می باشد و هضم آن آسان تر بوده و در مقایسه با گوشت گاو از عارضه ی بسیار کمتری برخوردار می باشد.

گوشت بره گوسفندی

طبع گوشت گوسفندی در طب سنتی به چه صورت است؟

همه ما روزانه گوشت را در برنامه غذایی خود داریم بدون توجه به طبع آن به همین دلیل ما در این مطلب به مقایسه ی طبع گوشت گوسفند و گوساله پرداخته ایم. با توجه به خواص گوشت گوسفند در سلامت انسان این نوع گوشت بافتی نرم و با رطوبت بالا می باشد که طبعی گرم دارد. گوشت گوسفند در مقایسه با نوع گاوی، غلظت خون کمتری را تولید می کند. در طب سنتی گوشت گوسفند نر با سن زیر 6 ماه بیشتر توصیه می شود. علاوه بر طبع گرم از دیگر ویژگی های گوشت گوسفندی، خون سازی برای افرادی که کم خونی دارند، افزایش قوای جنسی، میزان پروتئین و چربی بالا اشاره کرد. در طب سنتی در مقایسه طبع گوشت گوسفند و گوساله، توصیه می کنند تا افرادی که در مناطق سردسیری و کوهستانی زندگی می کنند از گوشت گوسفند استفاده کنند. هضم آن نیز در مقایسه با سایر گوشت ها راحت تر خواهد بود.برای اطلاع از قیمت روز گوسفند زنده می توانید با ما تماس بگیرید.

گوشت گوسفندی

تعیین طبع گوشت گوسفند و گوساله به چه عواملی بستگی دارد؟

همه ی افراد بدنشان به پروتئین و خون سازی نیاز دارد که یکی از عوامل مهم در این زمینه، مصرف گوشت می باشد. عوامل متعددی در تعیین طبع گوشت نقش دارند که از این میان می توان به نوع حیوان، نر یا ماده بودن، سن، چثه ی حیوان، تغذیه ی آن، زیستگاه زندگی و ... اشاره کرد. در طب سنتی طبع تمامی گوشت ها مشخص شده است چرا که هر فرد متناسب با شرایط بدنی و محل زندگی خود باید گوشت مناسب را در برنامه غذایی خود قرار دهد. در مقایسه ی طبع گوشت گوسفند و گوساله در طب سنتی، تاکید شده که اگر فرد بدن ضعیفی دارد و از نظر هضم غذا دچار اختلال  می باشد بهتر است تا از گوشت گوسفندی استفاده کند. این نکته نیز فراموش نشود که گوشت باید تازه مصرف شود و فریز شدن طولانی مدت می تواند طبع و خواص آن را تغییر دهد. به طور کلی افرادی که کلسترول، مشکلات قلبی و عروقی و یا چربی دارند بهتر است از هر گونه گوشت قرمز با هر طبعی، به دفعات محدود استفاده کنند.

طب سنتی به مقایسه ی طبع گوشت گوسفند و گوساله پرداخته تا شما بتوانید قبل از مصرف آن ها، ابتدا آگاهی نسبی درباره ویژگی هر کدام کسب نمایید و سپس نسبت به خرید گوسفند زنده یا گوشتی مناسب با شرایط بدنی خود را انتخاب کرده و در برنامه روزانه غذایتان قرار دهید تا به حفظ سلامتی خود کمک شایانی نمایید.

گوشت گوساله

6LeqQBciAAAAAOTmEiSOf1o6d6Sk5ceWF8MIClo1