مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

گوشت گوساله یا بره کدام گوشت بهتر است

نویسنده : alivesheep
تاریخ ثبت : 20 دی ، 1399

انواع فرآورده های گوشت قرمز در هرم غذایی جایگاه بخصوصی دارند که هر فرد باید روزانه مقداری از آن را در برنامه غذایی اش قرار دهد؛ زیرا گوشت قرمز مقدار زیادی از پروتئین مورد نیاز بدن هر انسان را فراهم می‌کند. گوشت بره و گوشت گوساله دو نوع از گوشت قرمز پرطرفدار در تمام دنیا هستند اما آیا شما تفاوت میان گوشت بره و گوشت گوساله را می دانید؟ در این نوشتار ما در مورد تفاوت، فواید و معایب گوشت بره و گوشت گوساله بحث خواهیم کرد.

کدام گوشت کدام یک بهتر است، بره یا گوساله؟

گوساله و بره حیواناتی هستند که فواید زیادی برای ما انسانها دارند و تقریبا از تمام اعضای بدن این حیوانات می توان بهره برد که در این بین گوشت این 2 حیوان بیشتر از همه مورد استقبال قرار گرفته است؛ حتی بیشتر از حیوانات بالغ این دو گونه، یعنی گاو و گوسفند!

اکثرا خانواده های ایرانی گوشت بره را مفیدتر و بهتر از گوشت گوساله می‌دانند و ترجیح می‌دهند در غذاهای خود از گوشت بره استفاده کنند تا گوشت گوساله؛ در صورتی که هر دو این مدل گوشت قرمز از نظر ارزش غذایی با یکدیگر یکسان اند و بیشتر تفاوتشان در طمع و مزه شان است، این نکته را خاطر نشان می شویم که گوشت بره دارای پروتئین با کیفیت تری نسبت به گوشت گوساله و گاو است و اگر ورزشکار هستید و ارزش پروتئینی برای شما مهم است از آن غافل نشوید.

گوست گوساله

تفاوت گوشت بره و گوساله

قبل از اینکه به بررسی تفاوت های مابین گوشت بره و گوساله و فواید مصرف گوشت گوسفندی بپردازیم بهتر است این نکته را بدانیم که گوشت بره و گوساله از نظر تغذیه ای هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و هر 2 به یک اندازه در هرم غذایی اهمیت دارند و دوم اینکه مهم ترین عامل در کیفیت گوشت قرمز تغذیه دام است؛ مسلما دامی که از علوفه تازه و آب سالم تغذیه می کند سلامت بیشتری دارد و گوشت بهتری خواهد داشت.

حالا به بررسی تفاوت های میان گوشت بره و گوساله می پردازیم:

 • گوشت بره نسبت به گوشت گوساله دارای بافتی نرم و لطیف است که همین عامل باعث می شود که گوشت بره طمع لذیذ تری داشته باشد.
 • گوشت گوساله به دلیل بافتی که دارد دیر پزتر است، اما در عوض گوشت بره زود پز است.
 • گوشت بره دارای استخوان بیشتری نسبت به گوشت گوساله است.
 • چربی گوشت گوساله چند برابر گوشت بره است.
 • گوشت گوساله از لحاظ قیمت به صرفه تر از گوشت بره است.
 • چربی گوشت بره از گوساله بیشتر است؛ گوشت گوساله در واقع دارای کالری و چربی اشباع شده کم تری نسبت به هر گوشت قرمز دیگری دارد.
 • گوشت گوساله قرمز رنگ و گوشت بره مایل به رنگ صورتی است.

گوست گوسفندی

فواید گوشت بره و گوساله

گوشت ماده آلی می،باشد که در بدن اکثر موجودات زنده یافت می شود و منبع تغذیه موجودات گوشت خوار است. در این بین انسان نیز به عنوان یک موجود گوشت خوار از گوشت دیگر موجودات همچون ماهی، گاو، گوسفند، شتر، خوک و مرغ و ... تغذیه می کند که در این بین گوشت گوساله و بره طرفداران بیشتری نسبت به دیگر انواع گوشت قرمز دارد که با خرید گوسفند زنده از مراکز فروش گوسفند زنده می توانید بهترین گوشت گوسفندی را تهیه کنید.

گوشت گوسفند و گوساله علاوه بر طعم منحصر به فرد و لذیذی که دارند فواید زیادی نیز دارند که باعث شده ارزش غذایی بالایی داشته باشند که چند نمونه از این فواید به شرح زیر است:

 1. دارا بودن درصد بالایی از پروتئین و چربی 
 2. داشتن مواد معدنی همچون روی و آهن 
 3. غنی سازی برنامه غذایی
 4. کمک به خون سازی در بدن و جلوگیری از کم خونی
 5. کاهش ابتلا به آلزایمر با کمک به تقویت حافظه
 6. ایجاد استخوان بندی قوی و تقویت عضله سازی
 7. جلوگیری از فقر کلسترول در بدن
 8. دادن انرژی کافی به بدن برای انجام کارهای روزمره
 9. دارا بودن خاصیت رطوبتی و کمک به رطوبت رسانی به بدن و پوست و در نتیجه سلامت پوستی بیشتر 

گوست چرخ کرده

6LeqQBciAAAAAOTmEiSOf1o6d6Sk5ceWF8MIClo1