مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

روش های طعم دار کردن گوشت گوسفندی

نویسنده : alivsheep
تاریخ ثبت : 10 شهریور ، 1401

آشنایی با روش از بین بردن بوی گوشت گوسفندی

مزه دار كردن گوشت گوسفندی برای کباب، برای طعم دار کردن گوشت گوسفندی می توان از تکنیک های مختلف آشپزهای بین المللی استفاده کرد. گوشت گوسفند قابلیت بسیار بالایی برای طعم های مختلف دارد و به آسانی با چند روش می توانید آن را به یک گوشت لذیذ و بی نظیر تبدیل کنید. در این مطلب با مهم ترین تکنیک های طعم دار کردن گوشت گوسفندی و از بین بردن بوی گوشت گوسفندی در غذا آشنا می شویم.  

مزه دار كردن گوشت قرمز برای كبابمزه دار كردن گوشت قرمز برای كباب و طعم دار كردن گوشت قرمز برای کباب

طعم دار کردن گوشت گوسفندی

احتمالا زیاد درباره خواباندن گوشت در سس های مختلف شنیده باشید به این روش طعم دار کردن گوشت گفته می شود که به صورت های مختلفی انجام می شوند. گوشت به همراه انواع مختلف چاشنی گوشت در ظرف های در بسته قرار می گیرد و به مدت چند ساعت در یخچال نگهداری می شود. بهتر است در این مدت گوشت را چند بار زیر و رو کنید تا ادویه ها به قسمت های مختلف آن برسند. گوشت گوسفندی را فقط می توانید 2 یا 3 ساعت در خارج از یخچال نگه دارید و برای مدت بیشتر حتما باید از یخچال استفاده کنید. 

با بهترین بخش های گوشت گوسفند و گاو آشنا شوید

بهترین قسمت گوشت گوسفند برای کباب
بهترین قسمت گوشت گوسفندی برای خورشت
بهترین قسمت گوشت گوساله و گاو برای استیک

روش های طعم دار کردن گوشت گوسفندی

همانطور که گفتیم برای مزه دار کردن گوشت گوسفندی و مزه دار کردن گوشت کبابی روش های زیادی وجود دارد که برخی از مهمترین آنها به شرح زیر هستند:

  1. اولین اقدام برای طعم دار کردن گوشت مشخص کردن نوع پخت گوشت است. اینکه قرار است با گوشت مورد نظر چه غذایی تهیه شود اهمیت زیادی دارد.
  2. برای طعم دار کردن گوشت کبابی گوسفند می توانید از کیوی رنده شده استفاده کنید. خواباندن گوشت در سس مایونز و ترکیب کیوی، فلفل قرمز و نمک می تواند موجب ترد شدن گوشت کبابی شود.
  3. برای اینکه گوشت گوسفندی بهتر بپزد و طعم بیشتری به خود بگیرد بهتر است قبل از پخت با پشت چاقو کمی به آن ضربه بزنید تا بافت های گوشت از هم باز شوند.
  4. استفاده از فلفل سیاه، سرکه و زعفران مزه بسیار خوبی به گوشت قرمز می دهد.
  5. برای پخت گوشت قرمز بهتر است ابتدا آن را با پیاز و ادویه هایی نظیر فلفل سیاه، نمک و زردچوبه سرخ کنید و سپس آن را بپزید. تفت دادن گوشت باعث می شود بوی آن گرفته شود و از لحاظ ظاهر شکل زیباتری داشته باشد.
  6. برای طعم دار کردن گوشت گوسفندی می توانید از سبزیجات مختلف هم استفاده کنید.
  7. گوشت استیکی یکی از موارد کاربرد گوشت است که طعم دار کردن آن اهمیت زیادی دارد. برای پخت این مدل از گوشت بهتر است آن را یک روز قبل در مخلوطی از فلفل قرمز، فلفل دلمه ای، سرکه، روغن کنجد، برگ کرفس و مقداری آب گوجه بخوابانید. 
  8. برای پخت گوشت قرمز بهتر است از آب سرد استفاده کنید این کار بر روی طعم گوشت تاثیر زیادی دارد.
  9. طعم دار كردن گوشت قرمز خورشتی می توایند از انواع ادویه گوشت کبابی و پیاز و زعفران استفاده نمایید.

از بین بردن بوی بد گوشت گوسفندیاز بین بردن بوی بد گوشت گوسفندی 

پخت گوشت گوسفند

برای پخت لذیذ گوشت گوسفند باید نکات زیادی را مد نظر قرار دهید. همانطور که می دانید گوشت گوسفند یک منبع غنی از پروتئین و آهن است که پخت اشتباه آن می تواند منجر به از بین رفتن این خواص شود. برای طبخ گوشت گوسفندی می توانید از آب قلم استفاده کنید. آب قلم را می توانید فریز کنید و در مواقع مختلف از آن استفاده کنید. برگ بو یکی از ادویه هایی است که تاثیر زیادی بر از بین بردن بوی گوشت گوسفندی دارد مخصوصا برای کودکانی که با بوی گوشت مشکل دارند. برگ بو را می توانید هنگام پخت گوشت به آن اضافه کنید. 
حرارت طولانی مدت موجب سفت شدن گوشت می شود بنابراین سعی کنید برای پختن گوشت از حرارت ملایم استفاده کنید. سعی کنید در همان ابتدای پخت گوشت میزان آب لازم را برآورد کنید تا در زمان پخت مجبور نشوید دوباره به آن آب اضافه کنید. این کار تاثیر بدی بر روی مزه گوشت دارد و باعث می شود دیرتر بپزد. برای گوشت هایی که دیرتر می پزند بهتر است به آب گوشت یک قاشق شربت خوری سرکه اضافه کنید. قرار دادن گوشت در مخلوط سرکه و روغن می تواند تاثیر زیادی بر پخت سریع تر آن داشته باشد. 
همان طور که دیدید برای طعم دار کردن گوشت گوسفندی پس از خرید بره زنده و ذبح آن، روش های زیادی وجود دارد که می توانید متناسب با نیاز خود از آنها استفاده کنید. برای مشاهده قیمت گوسفنده زنده امروز در تمامی شهرها می توانید به صفحه قیمت روز گوسفند زنده مراجعه کنید.

چگونه بوی بد گوشت گوسفندی را از بین ببریمچگونه بوی بد گوشت گوسفندی را از بین ببریم 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:
6LeqQBciAAAAAOTmEiSOf1o6d6Sk5ceWF8MIClo1