مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

فواید مصرف گوشت گوسفند در کودکان

نویسنده : alivesheep
تاریخ ثبت : 18 دی ، 1400

احتمالا درباره فواید مصرف گوشت گوسفند در کودکان زیاد شنیده باشید. این روزها کودکان تمایل بسیار کمی به مصرف تخم مرغ، شیر و مخصوصا گوشت نشان می دهند. این عامل سبب شده تمایل به مصرف گیاهان و غذاهای فست فودی بیشتر شود. یکی دیگر از این دلایل تمایل زیاد به خوش اندامی است. کمبود گوشت در رژیم غذایی می تواند رشد فیزیکی و مغزی را در کودکان متوقف کند. به همین دلیل در این مطلب به معرفی مهم ترین خواص گوشت گوسفند در کودکان می پردازیم. 


گوشت گوسفند در وعده های غذایی

فواید گوشت گوسفند برای کودکان زیاد است و هر کدام از این خواص از جایگاه بسیار مهمی در تنوع غذایی برخوردار هستند. گوشت گوسفند بسیار پرخاصیت بوده و کاربردهای زیادی دارد که برخی از افراد از این کاربردها غافل هستند. گوشت گوسفند ارزش غذایی بسیار بالایی دارد و همین عامل سبب شده در تمام رژیم ها و فرهنگ های غذایی در تمام نقاط جهان مورد استفاده قرار گیرد. گوشت بز نیز فواید زیادی داشته و می توانید در مواقعی جایگزین گوشت گوسفند شود اما قطعا نمی تواند همه ی خواص گوشت گوسفند را داشته باشد. مصرف گوشت گوسفند در کودکان با توجه به فواید مصرف گوشت گوسفندی باید به صورت منظم و هدفمند باشد تا تاثیر خوبی بر سلامتی داشته باشد. در ادامه با اهیمت و جایگاه گوشت گوسفند در رژیم های غذایی مخصوصا برای کودکان آشنا می شویم. 

گوشت گوسفندی

ارزش غذایی گوشت گوسفند

تمایل بالای کودکان و نوجوانان به غذاهای آماده، نوشابه های گازدار و انرژی زا، کیک و شیرینی و غذاهای فست فودی باعث شده از غذاهای خانگی و مغزی که حاوی گوشت هستند دوری کنند. قطعا کمبود ترکیباتی نظیر گوشت، شیر، تخم مرغ و سایر مواد مغذی سبب ضعیف شدن بدن و ناتوانی هایی در آینده کودکان می شود. همه این موارد باعث می شود کودکان در سنین رشد نتوانند مواد مغذی مورد نیاز بدن خود را دریافت کنند و علاوه بر موارد ذکر شده منجر به مشکلات گوارشی و همچنین چاقی می شوند. 

گوشت گوسفندی

اهمیت مصرف گوشت گوسفند در کودکان

مصرف گوشت گوسفند در کودکان در طی چند سال اخیر با کاهش قابل توجهی رو به رو شده است. از لحاظ علمی ثابت شده است که مصرف گوشت گوسفند در کودکان منجر به بالا بردن سطح سلامتی، رشد مناسب و تقویت سیستم ایمنی می شود. این ماده غذایی علاوه بر موارد ذکر شده منجر به تقویت ذهن و بالا رفتن سرعت یادگیری می شود. همه این عوامل دلایل کاملا علمی دارند و متناسب با پروئین و ویتامین های موجود در گوشت گوسفند هستند. متخصصان و کارشناسان طی تحقیقات مختلف به این نتیجه رسیده اند که در طی چند سال گذشته کودکان و نوجوانان با مشکلات بیشتری نظیر کوتاه قدی، شکستگی استخوان ها و کند شدن سرعت رشد رو به رو می شوند.

کودکانی که در وعده های غذایی خود گوشت مصرف نمی کنند یا مصرف گوشت پایینی دارند سریع تر احساس خستگی و خواب آلودگی می کنند، از قدرت تمرکز پایینی برخوردارند و همچنین نسبت به محیطشان بی تفاوت می شوند. احساس خستگی مداوم، مریضی های پشت سر هم و عدم رشد مناسب از دیگر مشکلات ناشی از کمبود و یا عدم مصرف گوشت گوسفند در کودکان هستند. مصرف منظم گوشت گوسفند در وعده های غذایی کودکان و نوجوانان اهمیت ویژه ای دارد و تحت هیچ شرایطی نباید نسبت به آن بی توجهی کرد.

رشد سالم، بلندی قد و سلامت جسمی از جمله مهم ترین مزایای مصرف گوشت گوسفند هستند. گوشت گوسفند یک منبع غنی از آهن است همانطور که می دانید آهن جایگاه بسیار ویژه ای در بدن دارد و کمبود آن می تواند مشکلات زیادی برای فرد ایجاد کند. علاوه بر موارد ذکر شده گوشت یک منبع غنی از روی، ویتامین های گروه B و همچنین پروتئین است. پروتئین موجود در گوشت گوسفند بسیار با کیفیت و غنی است به همین دلیل حتما باید در وعده های غذایی گنجانده شود. بنابراین با توجه به موارد ذکر شده گوشت گوسفند در فرهنگ غذایی از جایگاه مهمی برخوردار است و نمی توان ماده ی جایگزینی برای آن پیدا کرد که از این رو خرید گوسفند زنده و مصرف گوشت آن بسیار اهمیت دارد. 

گوشت گوسفندی

6LeqQBciAAAAAOTmEiSOf1o6d6Sk5ceWF8MIClo1