مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

خرید دام زنده از مراکز معتبر عرضه دام

نویسنده : alivesheep
تاریخ ثبت : 26 شهریور ، 1401

خرید دام زنده امروزه یکی از دردسرهای کسانی است که در این بازار کار می کنند. به خاطر افزایش قیمت دام و همین طور بازار پر سودای خرید و فروش دام، افراد زیادی بدون داشتن تخصص و تنها با هدف دلالی وارد این بازار شده اند. همین امر کار را برای خریداران واقعی سخت کرده است.

خرید دام زنده

اگر می خواهید در بازار اقدام به خریداری دام های زنده بکنید، لازم است که نکاتی را مورد بررسی قرار بدهید. زیرا خرید دام زنده می تواند مشکلات زیادی داشته باشد. از جمله اینکه خرید یک دام بیمار ممکن است باعث انتقال بیماری از دام به سایر دام ها و یا حتی انسان ها شود. بعضی از باکتری ها و ویروس ها این قابلیت را دارند که از بدن دام به بدن انسان سرایت کنند. به همین خاطر سلامت دام زنده در هنگام خرید از اهمیت بالایی برخوردار است. و قبل از خرید دام لازم است به این نکات توجه داشته باشید.

خرید دام زنده از مراکز معتبر خرید دام

شاید بهترین راهکار برای خرید دام زنده همین باشد. اینکه شما مراکز معتبر خرید و فروش دام را شناسایی کرده به آنجا مراجعه کنید و با خیالی آسوده تر دام های مورد نیاز خود را تهیه کنید. این نکته خیلی مهمی است. مراکزی که اعتبار لازم را دارند و دارای پروانه های بهداشتی و سلامت لازم هستند، وظیفه دارند دام ها را از هر نوع بیماری ای در امان نگه دارند. واکسیناسیون به موقع، ارتباط با دامپزشک و تأییدیه های بهداشتی از جمله مواردی است که به شما این اطمینان خاطر را می دهد که در خرید دام زنده ریسک کمتری کنید. نکته دیگری که وجود دارد این است که دام را با چه هدفی خریداری می کنید. برای ذبح و یا برای پرورش دام؟ البته که در هر دو مورد لازم است نکات بهداشتی را رعایت کرده و پس از تأیید سلامت کامل دام اقدام به خرید آن کنید.

گوسفند زنده

خرید دام جهت پرورش دام

اگر قصدتان از خرید دام پرورش آن است، بهتر است از قبل بعضی نکات را به خوبی بدانید. برای مثال نشخوار یکی از علائم مهم در سلامت دام است. نشخوار نشان دهنده سیستم گوارشی سالم و همچنین خوب غذا خوردن دام است که از راه های اطمینان از سلامت گوسفند زنده است. نکته دیگری که در خرید دام زنده جهت پرورش باید به آن توجه کنید این است که شما می توانید یک دام سبک وزن ولی سالم بخرید. زیرا به این شکل شما پول کمتری نیز خواهید پرداخت. وقتی هدف از خرید پروار کردن دام باشد، دیگر نیازی به این نیست که دام های سنگین وزن را انتخاب کنید. سنگین وزن بودن لزوماً به معنای سالم تر بودن دام نیست. بهترین سن دام برای خرید بین 4 تا 7 ماهگی است. سن دام را می توانید با بررسی ظاهر دندان ها و تعداد آن ها تشخیص دهید. از علائم دیگری که بهتر است در زمان خرید دام زنده به آن توجه کنید ظاهر چشم هاست. از روی چشم ها نیز گاهی می توان به بیماری های دام پی برد. همچنین به شکل راه رفتن دام دقت کنید تا مطمئن شوید از لحاظ ظاهری نیز دام در سلامت کامل به سر می برد.

گوسفند زنده

خرید دام زنده جهت ذبح

گاهی هدف از خرید یک دام زنده ذبح کردن آن و استفاده از گوشت یا دیگر محصولات آن مثل پوستش است. در این گونه موارد نیز لازم است نکاتی را مد نظر قرار دهید. برای مثال بعضی از سوداگران، زمانی که می خواهند دامی را به فروش برسانند به او مقدار زیادی علف به همراه نمک می خورانند. این عمل باعث می شود دام مقادیر فراوانی آب بخورد و در نتیجه سنگین وزن تر به نظر بیاید. به همین خاطر است که تأکید می کنیم برای این کار به مراکز معتبرعرضه گوسفند زنده مراجعه کنید. ضمن اینکه با خرید دام از مراکز معتبر از سلامت گوشت او نیز اطمینان حاصل خواهید کرد. برای اینکه متوجه چاقی و لاغری دام شوید دستی به پشت آن بکشید و ظاهر مهره های کمرش را بررسی کنید. با این کار به میزان تقریبی گوشت او پی می برید.

پرورش گوساله

6LeqQBciAAAAAOTmEiSOf1o6d6Sk5ceWF8MIClo1