مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

فواید مصرف گوشت گوسفندی در سلامت انسان

نویسنده : alivesheep
تاریخ ثبت : 17 شهریور ، 1401

فواید گوشت گوسفند بیشمار است؛ گوشت گوسفند از اقلام پرمصرف در سبد غذایی خانواده های ایرانی است. این گوشت با داشتن آهن، کلسیم، پروتئین و سلنیوم دارای مواد مغذی مورد نیاز برای بدن است. از مهمترین مزایای گوشت گوسفند می توان جلوگیری از سرطان، کم خونی، کاهش وزن و درمان افسردگی را نام برد.

گوشت گوسفندی

ارزش غذایی گوشت گوسفند بر هیچکس پوشیده نیست. این ماده مغذی بسیاری از مواد مورد نیاز برای بدن را تامین می کند. مصرف گوشت گوسفند دارای مزایای زیادی است. در زیر به معرفی برخی از مهمترین فواید گوشت گوسفند می پردازیم:

فواید گوشت گوسفند برای سلامتی انسان سبب شده است تا در برنامه غذایی ایرانیان گوشت گوسفند گنجانده شود. عامل مهمی که سبب شده تا گوشت گوسفند طرفداران زیادی داشته باشد، پیشگیری از سرطان است. وجود منابعی مانند آهن، کولین و سلنیوم از بروز حملاتی که به سرطان منجر می شود جلوگیری می کند. همچنین گوشت گوسفند دارای اسید لینولئیک است که از التهاب های سرطان و تومورهای بدخیم جلوگیری به عمل می آورد.

گوشت گوسفندی

فواید گوشت گوسفند در کاهش وزن

اگر به دنبال کاهش وزن هستید بهتر است مصرف گوشت گوسفند را از دست ندهید. مصرف این گوشت کمک بسیاری برای کاهش وزن و کنترل وزن می کند. وجود پروتئین بالا و چربی کم در گوشت گوسفند سبب می شود تا مصرف این گوشت جلوی افزایش وزن را  بگیرد و سبب کنترل وزن شود. همچنین گوشت گوسفند راه حل خوبی برای بالا بردن سوخت و ساز بدن می باشد و با داشتن ویتامین B کمک می کند تا کالری ها و چربی های بدن راحت تر سوزانده شوند.

گوشت گوسفندی

فواید گوشت گوسفند و جلوگیری از کم خونی  

یکی دیگر از فواید گوشت گوسفند تازه این است که به میزان زیادی از کم خونی جلوگیری می کند. کم خونی هنگامی بروز پیدا می کند که بدن با کمبود گلبول های قرمز مواجه شود. گوشت قرمز به سبب وجود آهن کمبودهای گلبول قرمز را جبران می کند. وجود آهنی که در گوشت قرمز است مشکلات کم خونی بدن را جبران می کند و این موضوع سبب می شود تا یکی از فواید گوشت گوسفند جلوگیری از نقص  های مادرزادی باشد. گوشت گوسفند باعث می شود تا نوزادان و زنان باردار دچار کم خونی نشوند. لازم است زنان باردار برای مصرف گوشت گوسفند در سه ماهه اول بارداری این گوشت را تحت نظر پزشک مصرف کنند.

گوشت گوسفندی

فواید گوشت گوسفند با پروتئین و کلسیم بالا

مانند دیگر گوشت های گاو و بز، در گوشت گوسفند نیز مقدار زیادی پروتئین وجود دارد. این میزان پروتئین برای بدن انسان بسیار مفید خواهد بود. به طوری که در هر صد گرم از گوشت گوسفند میزان ۱۷/۱ گرم پروتئین نهفته است. افرادی که تمایل دارند بدن ماهیچه ای داشته باشند، از این میزان پروتئین می توانند استفاده کنند. از جمله فواید گوشت گوسفند این است که پروتئین این گوشت سبب ایجاد  توده عضلانی در بدن می شود و برای هضم غذا، ایجاد قدرت و اتصال چربی در بدن مفید است.

از دیگر فواید گوشت گوسفند می توان به داشتن کلسیم اشاره کرد. کلسیم موجود در این گوشت برای بدن بسیار مفید خواهد بود. از طریق مصرف گوشت گوسفند سلامت استخوان های بدن تضمین خواهد شد و استخوان ها به خوبی تقویت می شوند. همچنین با خوردن گوشت گوسفند ناهنجاری ها و اختلالات استخوانی به خوبی درمان می شوند. مقدار کلسیم موجود در هر 100 گرم گوشت گوسفند برابر 10 میلی گرم می باشد.

از جمله دیگر خواص و فواید گوشت گوسفند می توان به بالا بردن انرژی بدن اشاره کرد. از قسمت های گوسفند که بسیار پر انرژی است کبد آن می باشد. اگر می خواهید میزان انرژی گوشت گوسفند را بسنجید این میزان را می توان در مقدار کالری آن پیدا کرد. به طوری که در هر 100 گرم از گوشت گوسفند 206 کیلو کالری وجود دارد و مقدار مورد نیاز کالری برای بدن انسان 2000 کالری است. بنابراین از طریق مصرف گوشت گوسفند می توان فعالیت های روزانه با استقامت بالا را بدون وجود احساس خستگی انجام داد.

6LeqQBciAAAAAOTmEiSOf1o6d6Sk5ceWF8MIClo1