مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

هر آنچه لازم است درباره خرید گوسفند زنده افشاری بدانیم

نویسنده : alivesheep
تاریخ ثبت : 21 آبان ، 1400

اگر در پی خرید دام و گوسفند به عنوان شغل و راه کسب درآمد هستید ما خرید گوسفند زنده افشاری را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این نژاد از گوسفند بهترین نژاد در ایران است و دارای ویژگی‌های خاصی می‌باشد که نگهداری از آن را نسبت به سایر نژادها راحت‌تر کرده است. در ادامه مطالب با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با این گونه از گوسفندان آشنا کنیم و اطلاعاتی در مورد خرید گوسفند زنده افشاری در اختیار شما قرار دهیم.

گوسفند نژاد افشاری

گوسفند افشاری بهترین نژاد گوسفند گوشتی می‌باشد. گوسفند افشاری رنگی قهوه ای رنگ دارد و به ندرت می‌توان رنگ سفید را در میان گوسفندان افشاری دید. این نژاد از گوسفند را می‌توان در مناطقی مانند: زنجان، کردستان و قسمت‌هایی از آذربایجان شرقی و غربی مشاهده کرد. گوسفند افشاری از نژاد بسیار مرغوبی است و وزن آنها در میان میش‌های بالغ حدود 53 کیلوگرم و در قوچ بالغ چیزی در حدود 66 کیلوگرم می‌ باشد.

گوسفند زنده

برای خرید گوسفند زنده افشاری باید به چه نکاتی توجه داشت؟

برای خرید گوسفند زنده افشاری باید به نکات زیر توجه داشت:

چشم‌های گوسفند افشاری سالم، باید شفاف باشد چشم‌های کدر نشانه بیماری گوسفندان است.
در زمان خرید گوسفند زنده افشاری حتما به این نکته توجه داشته باشید که گوسفندان دارای پلاک سلامت و مورد تایید وزارت بهداشت نیز باشند.
گوسفند و دام زنده سالم همواره باید در حال نشخوار کردن باشد.
اگر زمانی که پشم‌های گوسفند را در میان انگشتان خود گرفته اید و به سمت بالا می‌کشید به راحتی از بدن دام جدا شد نشانه بیماری و عدم سلامت گوسفند می‌باشد.
دهان و بینی گوسفندان نباید ترشحات غیر معمول داشته باشد. در زمان خرید گوسفند زنده افشاری حتما به این نکته نیز توجه داشته باشید.

گوسفند زنده

خصوصیات ژنتیکی گوسفند زنده افشاری

از خصوصیات ویژه گوسفند نژاد افشاری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

در زمان خرید گوسفند زنده افشاری حتما به این نکته توجه داشته باشید که گوسفندان این نژاد از سرعت رشد بالایی برخوردار هستند و هم ردیف با گوسفندان گوشتی ماکویی، مغانی و بختیاری می‌باشند.
از دیگر ویژگی‌های گوسفندان نژاد افشاری می‌توان به چند قلوزایی آنها اشاره کرد.
حتما به این نکته هنگام خرید گوسفند زنده افشاری توجه داشته باشید که این گوسفندان سازگاری خوبی با شرایط آب و هوایی مناطق سردسیر دارند و می‌توانند به راحتی با این هوا خود را تطبیق دهند.
گوسفندان افشاری مقاومت بالایی در برابر بیماری‌های انگلی دارند.
گوسفندان افشاری شیر پرچرب و خوبی نیز دارند و همین امر سبب شده است که جزو گوسفندان دو منظوره گوشتی و شیری قرار داشته باشند.
این گوسفندان دارای قدرت بدنی بالایی هستند و به راحتی می‌توانند فاصله میان ییلاق و قشلاق را طی کنند.
برای خرید گوسفند زنده افشاری خوب است که بدانید در میان این گوسفندان دوقلو زایی نسبت به سایر نژادها بیشتر است.

گوسفند زنده

خصوصیات ظاهری گوسفند زنده افشاری

در زمان خرید گوسفند زنده افشاری خوب است که اطلاعاتی در خصوص شکل ظاهری آنها داشته باشید تا بتوانید به درستی آنها را انتخاب کنید و خریدی درست داشته باشید. قوچ و میش در نژاد افشاری بدون شاخ هستند و گوش هایی بزرگ و تقریبا افتاده دارند. گردن میش‌های افشاری دراز است و قوچ‌ها دارای گردنی ضخیم و بسیار قوی می‌باشند. گوسفندان نژاد افشاری دارای دنبه‌ای سنگین و دولپی هستند. شما در زمان خرید گوسفند زنده افشاری می‌توانید بر روی بینی قوچ‌ها انحنایی را مشاهده کنید ولی در میش‌ها این انحنا بسیار کم است و یا اصلا وجود ندارد. پشم این گوسفندان بسیار ضخیم است و در قالیبافی از آنها استفاده می‌شود. گوسفندان افشاری دارای قد بلندی نسبت به سایر نژاد گوسفندان می‌باشند. قسمت‌هایی در بدن این گوسفندان وجود دارد که فاقد پشم است مانند: صورت، دست و پا، زیر گردن و زیر شکم.همچنین در می توانید مقاله ای را که برای آشنایی با نژاد افشاری آماده کرده ایم می توانید مراجعه کنید.

گوسفند زنده

6LeqQBciAAAAAOTmEiSOf1o6d6Sk5ceWF8MIClo1