مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

توضیحاتی در مورد کباب گوشت گوسفند

نویسنده : alivesheep
تاریخ ثبت : 16 دی ، 1400

گوشت گوسفند از خوش طعم ترین گوشت های موجود می باشدو پخت سریع دارد که شما می توانید آن را با خیال راحت تهیه و استفاده کنید بهترین قسمت ها برای کباب کردن گوشت گوسفند راسته و فیله و سینه است؛ و این گوشت نسبت به سایر گوشت های قرمز قیمت بالایی را داراست.

گوشت گوسفند

گوشت گوسفند یکی از خوش مزه ترین و لذیذترین گوشت های جهان می باشد که در طعم واقعاً بی نظیر می باشد. این گوشت خوش مزه دارای طرفداران بسیار زیادی است. در کشور ما نیز گوشت گوسفند از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است. با این گوشت می توان غذاهای لذیذ بسیار زیادی را تهیه و آماده کرد. گوشت گوسفند دارای چربی بسیار کمی می باشد و طعم گوشت نیز بسیار لذیذتر از گوشت دیگر حیوانات است. این گوشت در بین گوشت های قرمز از خوشمزه ترین گوشت ها بوده و دارای طبعی گرم است که توصیه می باشد بیشتر در فصل سرما از این گوشت استفاده کنید و با آن می توانید غذاهای خوشمزه و متنوعی مانند قورمه سبزی و آبگوشت و کباب و غیره را آماده کرد.

گوشت قرمز گوسفند با اینکه دارای قیمت بسیار بالایی است ولی با این حال جزء پر فروش ترین و پر طرفدارترین گوشت قرمز در کشورمان به شمار می رود. شما می توانید با بخش های مختلف گوشت گوسفند غذاهای متنوع و بی نظیری را طبخ کنید. غذاهای ایرانی در سطح جهانی بسیار معروف و مشهورند که اکثر این غذاها نیز با این گوشت پخته می شوند. معمولاً گوشت قسمت های پر تحرک گوسفند، لذت و طعم بهتری را نسبت به بقیه ی قسمت های گوشت گوسفند دارد. گوشت ران گوسفند سفت تر از بقیه ی جاها بوده و برای غذاهایی مانند آبگوشت و قورمه سبزی مناسب تر می باشد. ولی گوشت بقیه ی ناحیه ها مانند گردن و کتف که تحرک کمتری را دارند نرم تر بوده و پخت سریعی تری دارند که به همین دلیل است که از این ناحیه ها برای کباب کردن بیشتر استفاده می کنند.

جهت استفاده از گوشت قرمز تازه و با کیفیت می توانید به مراکز خرید گوسفند زنده مراجعه کرده و با خریداری گوسفند زنده و سپس ذبح آن، تمامی قسمت های آن را تازه و به صرفه استفاده نمایید.


گوشت گوسفند

کدام گوشت گوسفند برای کباب بهتر است؟

شما می‌توانید از قسمت‌های مختلف گوسفند برای کباب کردن استفاده کنید و کبابی بی نظیر و خوشمزه‌ای را برای خود و خانواده‌تان تهیه کنید. از قسمت‌های مناسب برای کباب می‌توان به گوشت راسته که در اطراف ستون فقرات گوسفند قرار دارد و چربی بسیار کمی نیز دارد اشاره کرد. هم چنین فیله که قسمت پشت کمر و پشت جگر سفید گوسفند است و دنده‌های گوسفند نیز بهترین گوشت برای تهیه ی کباب است که می‌توانید در مدت زمان کمتری این قسمت‌ها را کباب کرده و میل بفرمایید. از دیگر ناحیه‌های گوشت گوسفند می‌توان به شانه ی گوسفند و سینه و دم سینه و قلوه‌گاه نیز اشاره کرد که کباب کردن گوشت این مناطق واقعاً بی نظیر و فوق العاده می‌باشد. کباب گوشت گوسفند از معروف‌ترین غذاهای ایرانی به شمار می‌رود و کباب ایرانی در سراسر دنیا سر زبان‌ها افتاده است.

گوشت گوسفند

فواید گوشت گوسفند

گوشت گوسفند به دلیل داشتن چربی کمتر در مقابل گوشت گاو که نسبت این چربی یک به دهم می باشد، بسیار مفید و مقوی است. گوشت گوسفند برای افرادی که دارای بیماری چربی و فشار خون بالا هستند بسیار مناسب می باشد. برای دریافت پروئتین و امگا سه می توانید از گوشت گوسفند استفاده کنید چرا که این گوشت سرشار از این عناصر می باشد. اگر شما از این گوشت استفاده نکنید، کلسترول بدنتان کم می شود که در این مواقع بدن به صورت خودکار کلسترول تولید می کند و امکان دارد که میزان تولید کلسترول بیش از اندازه باشد و وارد خون بدن شده و بیماری های گوناگونی را به وجود بیاورد.

کباب گوسفندی

نکات مورد توجه در کباب کردن گوشت گوسفند

از نکات مورد توجهی که باید در هنگام کباب کردن گوشت گوسفند آن را رعایت کرد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 شستن گوشت گوسفند به صورت تمیز و بهداشتی موضوع بسیار مهمی می‌باشد که قبل از خرد کردن یا در فریزر گذاشتن حتماً به طور کامل باید آن را بشویید. تا حد امکان سعی کنید از فریز کردن گوشت خودداری کنید زیرا در صورت یخ زدگی بعد از آب شدن یخ تمام مواد مغذی گوشت از بین خواهد رفت. هنگام کباب کردن گوشت در فر باید تمام قسمت‌های گوشت را روغن بزنید تا شیره ی گوشت در داخل گوشت مانده و بخار نشود. هم چنین قبل از چرخ کردن گوشت گوسفند باید آن را بشویید و قبل از اینکه آب آن خشک شود چرخ کنید تا مواد مغذی آن را از بین نرود.

کباب گوسفندی

گوشت راسته گوسفند برای کباب

کباب برگ یکی از غذاهای سنتی ایرانی می باشد و شهرت جهانی دارد. در تهیه ی این غذای بی نظیر از قسمت گوشت راسته ی گوسفند استفاده می کنند. گوشت راسته گوسفند ناحیه ی ستون فقرات گوسفند است که بسیار نرم و لذیذ است. این قسمت گوشت گوسفند از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است که با توجه به طعم و پر طرفداری آن از گران ترین قسمت های گوشت گوسفند می باشد. توصیه می شود که از این ناحیه برای کباب کردن استفاده کنید و طعم لذیذ آن را تجربه نمایید. 

برای اطلاع از قیمت روز گوسفند می توانید به وب سایت مرکز پخش دام زنده نمونه مراجعه کرده و یا با همکاران ما تماس حاصل نمایید.

6LeqQBciAAAAAOTmEiSOf1o6d6Sk5ceWF8MIClo1