مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

حکم خوردن دنبلان گوسفند چیست

نویسنده : مرکز خرید گوسفند زنده
تاریخ ثبت : 27 اسفند ، 1401

آیا تا به حال شده است به حکم خوردن دنبلان گوسفند فکر کنید؟ به طور معمول ایرانی ها روزانه در وعده اصلی غذای خود گوشت گوسفند، گاو، مرغ و ... را استفاده می کنند. از طرف دیگر با توجه به آن که دین اصلی مردمان ایران زمین اسلام بوده و مذهب شیعه دارند در خوردن مواد غذایی عموما احتیاط کرده و به دنبال پاسخ صحیحی هستند.

دنبلان گوسفند نیز یکی از قسمت هایی است که خوردن آن جایز نبوده و حرام نام برده می شود. اما چرا عده ای به دنبال آن هستند و یا به چه علت از خواص آن می گویند؟ به همین منظور در این مقاله با مرکز عرضه و فروش گوسفند زنده نمونه همراه باشید تا اطلاعات کاملی از این ماجرا کسب نمایید.

دنبلان گوسفنددنبلان گوسفند

حکم خوردن دنبلان گوسفند

در واقع دنبلان به زبان عامیانه همان بیضه گاو، گوسفند، گوساله و ... است که از غده ای سفید و پر چربی تشکیل شده است.  مصرف این قسمت از بدن حیوان که خود گوشت خوراکی و حلالی دارد به یقین حرام است. یعنی شما می توانید از گوسفند تنها قسمت هایی که حلال است را مصرف نمایید.

دیگر موارد همچون؛ دنبلان، کیسه صفرا، خون، زهره دان، نخودی مغز گوسفند، عصب موجود در سم، طحال و مثانه آن حرام می باشد. با این که این قسمت حرام است اما شما در برخی قسمت ها مشاهده خواهید کرد که دنبلان خرید و فروش می شود. تنها می توان گفت مصرف این ماده در کنار مشروبات الکلی مورد استفاده برخی از انسان ها قرار گرفته است.

حکم خوردن دنبلان در اهل سنت

با این که خوردن دنبلان از نظر مذهب شیعه رد شده است و امام، علما و مراجع آن را حرام می دانند اما اهل سنت نه تنها مصرف این قسمت از بدن حیوان را نه تنها حرام ندانسته بلکه مباح می دانند. علماء شیعه معتقدند که خود دنبلان پاک است اما خوردن آن حرام می باشند. اما اهل سنت نظر دیگری دارند.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

خواص کله پاچه

خواص روغن دنبه

حکم خوردن دنبلان گوسفند از نظر مراجع تقلید

به طور کلی هر انسانی پس از رسیدن به سن تکلیف یک نفر واجد شرایط را به عنوان مرجع تقلید خود انتخاب می کند. به همین منظور همیشه می توانید در صورت داشتن سوالات دینی که هیچ اطلاع دقیقی از آن ندارید به راه های ارتباطی با مرجع تقلید خود مراجعه نموده و طبق آن پیش بروید. اما در این موضوع لازم است بدانید که مراجع تقلید همگی این ماده را حرام می دانند. تا آنجا که روایتی در احادیث و کتاب آسمانی وجود دارد که حکم دنبلان در قران را به یقین حرام دانسته اند. 

باور غلط خوردن دنبلان گوسفند

جالب است بدانید تنها دین اسلام و مذهب شیعه به دلیل سموم و شرایطی ناپاکی که این قسمت در خود دارد آن را حرام می داند. سایر ادیان نه تنها دنبلان گوسفند را حلال دانسته بلکه مردمان از آن بسیار استقبال کرده اند. این قضیه تا آنجا ادامه دارد که در سواحل مدیترانه یکی از پر فروش ترین و البته گران ترین کباب هایی که به گردشگران و مردم ارائه می شود، کباب دنبلان است.

 گاهی شاید شما هم شنیده باشید که گفته شده خوردن دنبلان حیوانی همچون گوسفند برای مردان سبب تقویت اسپرم شده و در زنان به ارتقاء کیفیت باروری نیز کمک می کند. از طرفی می گویند برای درمان شب ادراری نیز مفید واقع می شود. برخی دیگر معتقدند که این ماده به دلیل داشتن پتاسیم، فسفر، اسید سیتریک، مواد انرژی زا و ... می تواند سبب رشد مو، ناخن و تقویت بهتر آن ها بشود. اما باید بدانید که تمام فواید خوردن دنبلان گوسفندی که شنیده اید تنها یک باور غلط بوده و به صورت علمی ثابت نشده است.

حکم خوردن دنبلان گوسفندحکم خوردن دنبلان گوسفند

عوارض خوردن دنبلان گوسفند

در همین بین که به دنبال دانستن حکم خوردن دنبلان گوسفند، گاو، گوساله و ... هستید باید بدانید که این قسمت علاوه بر آن که حرام است باعث بروز آسیب های مختلفی نیز در افراد می شود. تا آن جا که در موارد آزمایش شده دیده است است، افرادی که دنبلان مصرف کرده اند برخی بیماری هایی که در غدد لنفاوی حیوان وجود داشته است به آن ها بروز کرده و باعث ناراحتی آن ها و خطرات گران باری شده است. همچنین این کار ممکن است احتمال ابتلا به بیماری بروسلوز را افزایش داده و برای مصرف کنندگان خطر آفرین شود.

فروش بره در مرکز عرضه و فروش گوسفند زنده نمونه

در این مقاله سعی شد به طور کامل به بررسی حکم خوردن دنبلان گوسفند پرداخته شود. اکنون شما می دانید که این ماده چه معایبی داشته و نظر دین اسلام، مذهب شیعه درباره آن چیست. به همین دلیل باید در هنگام تهیه گوشت به این موارد نیز توجه کنید.

مرکز عرضه و فروش گوسفند زنده نمونه مفتخر است به صورت شبانه روزی، خرید و فروش دام زنده را با بهترین کیفیت برای شما انجام دهد. همچنین این مجموعه ارائه دهنده خدمات دیگر در این زمینه نظیر؛ فروش بهترین کیفیت گوشت، ارسال به محل در تمامی نقاط تهران، خدمات ذبح و ارسال قصاب ماهر با مجوز رسمی از سازمان دامپزشکی نیز می باشد.

با مراجعه به وب سایت این مجموعه می توانید از قیمت گوسفنده زنده مطلع شوید.

6LeqQBciAAAAAOTmEiSOf1o6d6Sk5ceWF8MIClo1