مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

گوشت بره نر بهتر است یا ماده؟

نویسنده : مرکز خرید گوسفند زنده
تاریخ ثبت : 22 شهریور ، 1401

گوشت بره نر بهتر است یا ماده؟ این سوال ممکن است در ذهن بسیاری از افراد وجود داشته باشد. در کشور ما گوشت گوسفند بیش از گوشت گاو یا شتر طرفدار دارد. علت آن نیز در لذیذتر و نرم تر بودن آن نسبت به سایر انواع گوشت است. اما در بین انواع گوشت گوسفندی، گوشت بره طرفداران بیشتری دارد و به طبع آن قیمت بالاتری را نیز برخوردار است. بره همان خاصیت های گوشت گوسفند را دارد اما با این تفاوت که گوشتی با بافت نرم تر، خوش طعم تر است. اگر برای انتخاب بین گوشت بره نر یا ماده سرگردان هستید، این مطلب از مرکز پخش و فروش نمونه را از دست ندهید.
گوشت بره نر بهتر است یا ماده

گوشت بره نر بهتر است یا ماده؟

در فرق گوشت نر و ماده تامین پروئین از طریق مصرف گوشت می تواند با گوشت گوساله نر یا ماده، گوسفند، بره و بز باشد. در این میان طبیعی است که گوشت بره بیش از بقیه انواع گوشت قرمز پرطرفدار باشد. سوال اینجاست که گوشت کدام حیوان می تواند بازدهی بیشتری برای ما داشته باشد. بیشترین بازدهی به معنای گوشت بیشتر و با کیفیت بالاتر است. اما بین دو جنس نر و ماده کدام بره برای خریداری و مصرف گوشت آن بهتر است؟ برای جواب این سوال باید هر دو نوع گوشت را مورد بررسی دقیق قرار داد تا انتخاب بهتری داشته باشیم.

پربازدیدترین مطالب ما را از دست ندهید!

تفاوت گوشت بره نر و ماده از لحاظ خواص

گوشت بره از هر دو جنس ماده و نر دارای خواص بیشماری از قبیل پروتئین، کلسیم، اسیدهای آمینه، روی، کارنیتین، ال آرژنین و... هستند که نیاز بدن را در بخش مواد معدنی تامین می کنند. برخی از مواد معدنی موجود در گوشت بره جریان خون را در مردان و زنان بهتر می کند و به همین دلیل برخی مشکلات جنسی افراد را نیز درمان می کنند. کلسیم و آهن موجود در گوشت بره نر یا ماده کم خونی را برطرف می کند و امگا 3 موجود در آن باعث کاهش پین چروک های پوست و سرعت پیری در بدن می شود. میزان روی، فسفر و سلنیوم نیز در گوشت بره نر و ماده تفاوت معناداری ندارد.

تفاوت گوشت بره نر و ماده از لحاظ پرواربندی

برخی از افراد اقدام به خرید بره می کنند تا از آنها برای پرواربندی استفاده کنند و سپس گوسفند را بفروشند یا از گوشت آن استفاده کنند. آمار نشان می دهد که هر دو جنس نر و ماده میزان خرید بالایی را در بین بره ها برای پروار بندی به خود اختصاص داده اند. هر چند تفاوت آنچنان معنادار نیست اما توصیه می شود اگر قصد پرواربندی را دارید، بهتراست بره نر از نژادهای گوشتی را خریداری کنید. چرا که این جنس در مدت کوتاهی می تواند به وزن بالایی برسد. میزان گوشت بره نر به ژنتیک و نژاد آن بستگی دارد. هر چقدر وزن بر در زمان فروش بیشتر باشد، سود بیشتری را نصیب فروشنده می کند.

تفاوت گوشت بره نر و ماده از لحاظ پرواربندی

گوشت گوسفند نر برای سلامتی بهتر است یا ماده؟

گوشت قرمز به طور کلی برای افرادی که دارای انواع چربی خون بالا یا فشار خون بالا هستند، مناسب نمی باشد. اما به طور کلی مصرف گوشت گوسفند نر (یا بره نر) بیشتر توصیه می شود. اگر قصد دارید از گوشت گوسفند ماده استفاده کنید نیز بهتر است گوشت بر ماده را خریداری کنید. بر اصطلاحا به گوسفندی گفته می شود که هنوز به اندازه کافی بزررگ نشده و زایمان نکرده باشد.

تفاوت گوشت بره نر و ماد از لحاظ ظاهر

در تشخیص بره نر از ماده و فرق آن گوشت بره نر نسبت به ماده لطیف و لذیذتر است و همچنین مدت زمان لازم برای پخت کامل ان نیز کمتر است. بره نر گوشت قرمز روشن مال به صورتی رنگ دارد. این گوشت براق و شفاف تر از گوشت ماده است. استخوان و غضروف های بره نر نیز سفید و مایل به بنفش است. اما گوشت بر ماده قرمز تر می باشد. سر استخوان ها و غضروف های آن نیز به سفید خالص تمایل دارد. هر چه بره ماده سن بیشتری داشته باشد، رنگ استخوان ها بیشتر به سمت زرد گرایش دارد.

تفاوت گوشت بره نر و ماد از لحاظ ظاهر

تفاوت گوشت بره ماده و نر از لحاظ قیمت

همانطور که احتمالا تا حالا متوجه شده اید، گوشت بره در بین تمام انواع گوشت گوسفند قیمت بیشتری دارد که آن هم به دلیل خواص و ویژگی های خاص آن است. اما در بین گوشت های بره، گوشت بره نر طرفداران بیشتری دارد و بر حسب قانون عرضه و تقاضا طبیعتا قیمت گوشت بره نر بیشتر از ماده است. موضوع واضح ر اینجا سن بره است. هر چه بره بیشتر به سن بلوغ و تبدیل شدن به گوسفند بالغ نزدیک شده باشد، قیمت آن کاهش خواهد یافت اما این کاهش آنچنان قابل توجه نیست.

گوشت بره ماده برای کباب بهتر است یا ماده؟

کباب را می توان به عنوان یکی از لذیذترین و بهترین غذای ایرانی شناخت. در کشور ما انواع کباب ها وجود دارند که طعم و عطر هر کدام با توجه به نوع گوشت استفاده شده و دستور پخت متفاوت است. کباب بره نیز با توجه به قیمت گوشت بره نر یکی از گران قیمت ترین کباب ها نیز شناخته می شود. برای کباب هم توصیه می شود که از گوشت بره نر استفاده کنید. بافت نرم و لطیف این گوشت در ترکیب با کمی دنبه گوسفندی و ادویه جات طعم بی نظیری برای شما به ارمغان خواهد آورد.

خرید گوشت بره نر و ماده ا زمرکز پخش نمونه

تفاوت های بین گوشت نر بره و گوشت ماده بره را با هم مرور کردیم. توجه داشته باشید که گوسفند و دام مورد نظر خود را هر چند با دانش و آگاهی اما باید از مراکز معتبر و شناخته شده خرید کنید. فراموش نکنید که خرید گوسفند زنده یا گوشت آن از مراکز متفرقه علاوه بر ضرر مالی ممکن است سلامت شما را نیز به خطر بیاندازد. مرکز پخش نمونه یکی از مراکز فروش و عرضه انواع دام و طیور است و شما می توانید برای خرید بره نر با بهترین کیفیت و قیمت با این مرکز تماس بگیرید.

6LeqQBciAAAAAOTmEiSOf1o6d6Sk5ceWF8MIClo1