مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

بهترین ویتامین ها و پروتئین ها برای بره تازه متولد شده

نویسنده : مرکز خرید گوسفند زنده
تاریخ ثبت : 16 فروردین ، 1401

استفاده از انواع بهترین ویتامین ها و پروتئین ها برای بره تازه متولد شده موجب تقویت سیستم ایمنی و عصبی بره شده و همچنین از بروز بیماری های مختلف و ذات الریه جلوگیری می کند. از بره تازه متولد شده باید به خوبی مراقبت شده و برای این کار می توان از شیر خشک نیز جهت تقویت بیشتر سیستم ایمنی بره استفاده کرد. حتما سعی کنید برای بره تازه متولد شده شیر آغوز خورانیده و از ویتامین های A,E  که اکثرا به صورت عضلانی می باشند نیز استفاده کنید.

بهترین ویتامین ها و پروتئین ها برای بره تازه متولد شده

گوسفندان نژاد های مختلفی داشته و در زمانهایی از سال اقدام به جفت گیری و تولید مثل می کنند. این موجودات به طور دسته جمعی زندگی کرده و در جستجوی غذا می روند. گوسفندان معمولا از طریق علوفه  دانه هایی که میخورند، مواد مغذی و ویتامین و پروتئین مورد نیاز برای بدنشان را تامین میکنند علاوه براین معمولا صاحب گوسفندان از مکمل غذایی نیز استفاده کرده و اقدام به تقویت و رشد گوسفندان می کند. از جمله بهترین ویتامین ها و پروتئین ها برای بره تازه متولد شده میتوان به ویتامین A, E, D3 اشاره کرد که موجب تقویت بینایی، رشد، افزایش مقاومت در برابر عفونت ها و نیز محکم کردن استخوان های بره اشاره کرد. معمولا این ویتامین ها به صورت زیر جلدی و یا تزریق عضلانی برای بره تازه متولد شده تجویز می شود. مولتی ویتامین ها نیز از بهترین ویتامین ها و پروتئین ها برای بره تازه متولد شده می باشد که اکثر ویتامین های خانواده D,B را شامل شده که از کاهش مقاومت بدن جلوگیری کرده و علاوه بر بهبود روند بیماری موجب رشد و سلامت به نیز می شود.

بهترین ویتامین ها و پروتئین ها برای بره

بهترین ویتامین ها و پروتئین ها برای بره

بهترین ویتامین ها و پروتئین ها برای بره تازه متولد شده و مراقبت های اولیه

بره تازه متولد شده به دلیل اینکه قبل از تولد از مادر خود تغذیه می کند، اگر پس از تولد دچار کمبود مواد مغذی نظیر ویتامین و پروتئین باشد نشان از کمبود این مواد در مادر بره بوده و به همین دلیل بسیار ضروری است که گوسفند هنگام بارداری از تغذیه مناسب و کافی برخوردار باشد. کمبود ویتامین در بره به صورت انواع بیماری ها بروز کرده و سلامت و علائم حیاتی بره را به خطر می اندازد. برخی بره ها هنگام تولد عضله هایی ناهنجار و شل داشته و این امر موجب می شود تا به خوبی نتوانند روی پاهای خود ایستاده و اقدام به شیر خوردن کند. از جمله بهترین ویتامین ها و پروتئین ها برای بره تازه متولد شده که از بروز این بیماری جلوگیری کرده و یا آن را درمان میکند می توان به ویتامین E و نیز ماده معدنی سلنیوم اشاره کرد. فسفر، B12, آهن، Cu  و Co نیز جز بهترین ویتامین ها و پروتئین ها برای بره تازه متولد شده بوده و بهترین است به صورت منظم تزریق شود.

مقدار شیر مناسب برای بره تازه متولد شده

در برخی اوقات ممکن است مادر بره بعد از تولد بره اش، ان را نپذیرد یا شیر کافی برای سیر کردن فرزندش نداشته باشد. همچنین وقتی بره متولد می شود به شدت به شیر احتیاج پیدا می کند و باید بلافاصله از شیر مادر تغذیه کند. زیرا در شیر مادر، نوعی مواد به نام کلستروم وجود دارد که از مبتلا شدن بره به برخی بیماری ها وعفونت جلوگیری می کند. در این مواقع که مادر بره شیر ندارد، شما می توانید از دو روش برای سیر کرده بره استفاده کنید. اولین روش: هنگامی که مادر بچه اش را نمی پذیرد و آن را با سرش هول می دهد، بره را به مادرش نزدیک تر  کنید و مدام  بره را جلوی بینی مادرش بگیرید تا آن را بپذیرد. روش دوم نیز این است خودتان با شیشه شیر و پستانک مخصوص نوزادان، شیر مادر را بدوشید و به بره بخورانید. شما باید هر سه ساعت یک بار، شیر تازه دوشیده شده را به مقدار 100 گرم به بره بدهید. توجه داشته باشید که نباید از شیری که سرد شده استفاده کنید چون ممکن است باعث شکم درد بره شود.   در مواقعی که مادر بره  شیر ندارد، می توانید از شیر گوسفندان دیگر استفاده کنید. نکته حارض اهمیت این است که هنگام شیر دادن به بره،  سعی کنید آن را بلند کنید تا روی پاهای خود بایستد و شیر بخورد. 

مقدار شیر مناسب برای بره تازه متولد شده

مقدار شیر مناسب برای بره تازه متولد شده

خطرات جدی که در کمین بره تازه متولد شده است

بره های تازه متولد شده، بیشتر در کمین خطرات محیط اطراف خود هستند. از خطرات جدی  که بره های تازه متولد شده را تهدید می کند، می توان به سرماخوردگی اشاره کرد. دمای بدن بره های تازه متولد شده نسبت به بقیه گوسفندان زودتر کاهش می یابد و بیشتر در معرض خطر سرماخوردگی قرار می گیرند.  اما اگر مادر بره خیلی سریع بعد از تولد بره، فرزندش را لیس زده و آن را خشک کند، خطر سرماخوردگی از بین میرود. همچنین ذات الریه، گرسنگی و اسهال نیز از دیگر خطراتی هستند که می توانند بره های تازه متولد شده را تهدید کنند.

پربازدیدترین مطالب ما را از دست ندهید!

خطرات جدی برای بره تازه متولد شده

خطرات جدی برای بره تازه متولد شده

مراقبت از بره تازه متولد شده

بره تازه متولد شده بسیار در معرض آسیب بوده و به دلیل سیستم ایمنی پایین احتمال ورود باکتری به داخل بدن و بیمار شدن آن وجود دارد از این رو برخی اصول و نکات مهمی وجود دارد که شما باید آن را رعایت کنید از جمله این نکات میتوان به خوراندن شیر آغوز به بره که اگر این اغوز از خود گوسفند باشد خیلی بهتر می باشد، تزریق ویتامین E و سلنیوم و ضد عفونی کردن بند ناف بره اشاره کرد. همچنین استفاده از بهترین ویتامین ها و پروتئین ها برای بره تازه متولد شده میتوان در روند رشد بسیار تاثیر گذار باشد

مراقبت از بره تازه متولد شده

مراقبت از بره تازه متولد شده

دادن شیر خشک به بره تازه متولد شده

امروزه با استفاده از انواع  مکمل های غذایی و انواع ویتامین ها و مواد معدنی می توان هرگونه کمبود، که موجب بروز انواع مختلف بیماری ها می شود را جبران کرد. علاوه بر تامین اتواه مختلف بهترین ویتامین ها و پروتئین ها برای بره تازه متولد شده، میتوان در زمان نوزادی بره نیز از شیر خشک برای تقویت و رشد بهتر بره استفاده کرد. شیر خشک را میتوان به عنوان جایگزین شیر گوسفند زنده نیز مورد استفاده قرار داد. شیر خشک حاوی چربی، پروتئین خام، لاکتوز، ویتامین E، سلولز خام، ویتامین A، ویتامین D و خاکستر بوده و باید حتما ابتدا با آب ولرم مخلوط شده و سپس به بره خورانده شود.

6LeqQBciAAAAAOTmEiSOf1o6d6Sk5ceWF8MIClo1