مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

قیمت دام زنده را چه چیزی تعیین می کند

نویسنده : مرکز خرید گوسفند زنده
تاریخ ثبت : 09 آبان ، 1400

قیمت دام زنده بر اساس فاکتورهای مختلفی تعیین میشود و به همین دلیل است که نمی توان نرخ ثابت و مشخصی را برای آنها ارائه داد. به دلیل نوسانات و تفاوت هایی که در قیمت گوسفند زنده و گاو و بره و غیره وجود دارد، ممکن است ابهاماتی در ذهن خریداران وجود داشته باشد. به همین دلیل در ادامه به اصلی ترین مواردی که قیمت دام زنده در تهران و سایر شهرها تعیین می کنند اشاره خواهیم داشت.

1LIVESHEEPprice

گوسفند زنده

قیمت دام زنده بر اساس نوع دام

دام زنده مجموعه ای از دام های مختلف از قبیل گوسفند، گاو و شتر، بز و بزغاله و غیره را شامل میشود که طعم و لذیذ بودن گوشت آنها کاملا با هم تفاوت دارد. یکی از فاکتورهای بسیار مهم در تعیین قیمت دام، نوع آنها می باشد. به طوریکه قیمت گوسفند همیشه گران تر از گاو و گوساله می باشد. دلایل زیادی برای این تفاوت قیمت ها وجود دارد که از مهم ترین آنها، لطافت و طعم و مزه گوشت آنها است.

قیمت دام زنده بر اساس جنسیت

مساله بسیار مهم دیگری که در نرخ گذاری دام های زنده نقش دارند، جنسیت آنها می باشد. گاو و گوسفند در دو نوع نر و ماده به فروش میرسند و در اغلب مواقع، گوسفند نرینه گران تر از نوع ماده می باشد. دلیل اصلی این تفاوت نرخ ها در میزان مقوی بودن و همچنین لطافت گوشت است. به عنوان مثال، قوچ یا گوسفند نر بالغ دارای گوشت بسیار مقوی بوده و به همین دلیل قیمت آن نیز رشد بیشتری نسبت به نوع ماده دارد. علاوه براین، قوچ و شیشک یا همان گوسفند نر بالغ و جوان برای دامداری ها به منظور تولیدمثل کاربرد دارند. به همین دلیل قیمت بیشتری نسبت به سایر دام ها خواهند داشت.

قیمت گوسفند زنده نر و ماده

قیمت گوسفند زنده نر و ماده

قیمت دام زنده بر اساس سن

این کاملا طبیعی است که هر چه سن دام اعم از گاو و گوسفند بیشتر باشد، لطافت گوشت آنها به مرور کاسته خواهد شد. به همین دلیل است که قیمت بره زنده در اغلب مواقع گران تر از گوسفند می باشد. در نرخ گذاری قیمت گوساله نیز این مساله وجود دارد و نه تنها به صورت زنده، بلکه گوشت آنها نیز گران تر از گاو به فروش میرسد.
علاوه بر لطافت گوشت، به دلیل سود کمتری که از فروش بره زنده نصیب دامدار میشود، به همین دلیل قیمت آن را بیشتر محاسبه می کنند. بره ها به دلیل سن کم، از نظر وزن سبک تر از گوسفند می باشند و به همین دلیل سود کمتری از فروش آنها بدست می آید. برای جبران این سود کم، قیمت دام زنده بره و گوساله بیشتر از گوسفند و گاو محاسبه میشود.

قیمت دام زنده بر اساس نژاد

گوسفندها با توجه به نژادی که دارند، کاربردهای متفاوتی خواهند داشت. به عنوان مثال، برخی از آنها گوشتی بوده و پس از پرورش و رشد برای کشتار مورد استفاده قرار میگیرند. گروه دیگری از آنها تنها به عنوان گوسفند شیری کاربرد داشته و شیر آنها برای تهیه لبنیات استفاده میشود. گروه بعدی پشم ارزشمندی داشته و از این طریق با آنها کسب درآمد میشود. برخی از نژادها ممکن است ترکیبی از دو یا سه مورد فوق باشند و همزمان گوشت و شیر و پشم آنها استفاده شود.
در زمان خرید دام زنده، با توجه به دلیل خرید لازم است به این مورد توجه داشته باشید و بررسی کنید که آیا گوسفند شیری می باشد یا گوشتی؟ چون لطافت و طعم گوشت آنها با هم تفاوت دارند.

پرطرفدارترین مطالب را از دست ندهید!

علاوه بر گوشتی یا شیری و پشمی بودن گوسفند، لازم است به این مساله نیز توجه داشته باشید که آیا گوسفند افشاری می باشد یا مغانی، کردی، شال، مهربان و سنگسری و غیره؟ هر یک از این نژادها قیمت های متفاوتی داشته و از نظر شکل ظاهری و پشم و غیره با هم فرق دارند.

قیمت دام زنده در نژادهای مختلف

قیمت دام زنده در نژادهای مختلف

قیمت دام زنده بر اساس فصل

بازه زمانی که برای خرید دام زنده انتخاب می کنید تاثیر مستقیم بر قیمت آنها خواهد داشت. به عنوان مثال، نرخ ها در بهار و تابستان به دلیل بارش باران و وضعیت ایده آل علوفه و همچنین افزایش زاد و ولد کاهش پیدا می کند. این در حالیست که در پاییز و زمستان به دلیل افزایش قیمت علوفه و همچنین اتمام فصل تولید مثل در نهایت نرخ دام ها با افزایش مواجه میشود.

دام زنده کیلویی چند؟

در نهایت پس از مشخص شدن نژاد، جنسیت و سن و نوع دام، باید مشخص شود که وزن آن چقدر است؟ در واقع اصلی ترین فاکتور که در نهایت قیمت را مشخص می کند، وزن دام است. در سایر فاکتورها امکان تقلب بسیار کم است، اما در وزن کشی باید دقت بالایی داشت. متاسفانه راه های زیادی برای افزایش موقت وزن دام وجود دارد که منجر به ضرر مادی زیادی خواهد شد. شناسایی وزن دقیق و بدون تقلب دام ها توسط افراد حرفه ای آسان است اما اگر تجربه در این زمینه ندارید، بهتر است از مراکز معتبر نسبت به خرید اقدام نمایید.

قیمت دام زنده در تهران

میزان هزینه ای که برای خرید هر یک از دام های زنده از قبیل گاو و گوسفند و گوساله و غیره پرداخت می کنید، تا حد زیادی به نوع انتخاب هایتان بستگی دارد. اینکه قصد خرید دام از کدام شهر را دارید به شدت می تواند بر میزان هزینه ای که باید پرداخت کنید تاثیرگذار است. به عنوان مثال، قیمت دام زنده در تهران نسبت به سایر شهرها و شهرستان ها ممکن است بیشتر و گران تر باشد.
به دلیل تفاوت هایی که در نرخ دام های مختلف ارائه میشود، بهترین راهکار مقایسه قیمت ها در شهر مورد نظر می باشد. با مقایسه می توانید به متوسط قیمت پی ببرید و بدون شک در نهایت انتخاب آگاهانه تری خواهید داشت.

قیمت دام زنده در دامداری

همیشه واسطه ها و تعداد دلال هایی که میان تولیدکننده و فروشنده اصلی و خریدار نهایی وجود دارد، می تواند بر افزایش قیمت ها تاثیرگذار باشد. به همین دلیل بهترین راهکار همیشه خرید بدون واسطه و مستقیم است. این مساله در تعیین قیمت دام زنده نیز وجود دارد، به طوریکه نرخ ها در دامداری همیشه ارزان تر از سایر مکان ها می باشد. البته دسترسی به دامداری ها همیشه کار آسانی نیست و به همین دلیل ممکن باید به دنبال راه های بهتر در این زمینه بود.

خرید آنلاین ارزان قیمت دام زنده

به دلیل عدم دسترسی آسان به دامداری ها و همچنین عدم شناخت کافی از ویژگی ها و سلامت هر یک از دام ها، یکی از بهترین راه ها برای خرید آنها استفاده از سرویس خرید آنلاین دام زنده می باشد. این سرویس شرایطی را فراهم می کند تا دام های کاملا سالم و تایید شده را بدون واسطه از دامداری ها خریداری نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره این خدمات از طریق راه های ارتباطی زیر می توانید با کارشناسان حرفه ای در این حوزه تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

6LeqQBciAAAAAOTmEiSOf1o6d6Sk5ceWF8MIClo1