مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

زیباترین و بهترین گوسفندان جهان

امروزه نژاد های مختلفی از گوسفندان، به عنوان زیباترین و بهترین گوسفندان جهان شناخته می شوند که تمامی آنها در نظر سنجی های مردمی انتخاب شده اند. البته ویژگی های خاص برخی از نژاد های گوسفندان نیز در انتخاب آنها به عنوان بهترین نژاد، بی تاثیر نبوده است.

زیباترین و بهترین گوسفندان جهان

گوسفند ها از جمله حیواناتی هستند که از ابتدا خلقت، با انسان ها همراه بودند و برای تامین بسیاری از فرآورده های گوشتی، لبنیاتی و ... از آنها استفاده می کنیم. بسیاری از افراد بر این عقیده اند که همه گوسفند ها شکل ظاهری یکسانی دارند و تفاوتی میان آنها نیست. اما باید بدانید که گوسفند ها نیز مانند سایر حیوانات، نژاد های مختلفی دارند و حتی از نظر ظاهر و کاربرد نیز با یکدیگر متفاوت هستند. امروزه گونه های مختلفی از این حیوانات در نقاط مختلف جهان پرورش یافته اند که برخی از نژاد های آن ها نیز جنبه تزئینی دارند. شاید باور این که گوسفند ها نیز می توانند زیبا باشند، برای برخی از افراد غیر ممکن به نظر برسد، اما برخی از نژاد های این حیوانات با عنوان زیباترین و بهترین گوسفندان جهان شناخته می شوند که در ادامه آنها را معرفی می کنیم.

زیباترین و بهترین گوسفندان جهان

زیباترین و بهترین گوسفندان جهان

گوسفند نژاد والایس بلک نوز

نژاد والایس بلک نوز، یکی از زیباترین و بهترین گوسفندان جهان می باشد. این نژاد یک نژاد تقریبا ناشناخته است و اکثریت افراد با آن آشنایی ندارند. گوسفند والایس بلک نوز نژادی است که در منطقه والایس در کشور زیبا سوئیس پرورش می یابد و به دلیل ویژگی های ظاهری خاصی که دارد، به عنوان زیباترین نژاد گوسفند دنیا شناخته می شود. این نژاد از جثه بدنی کوچکی برخوردار است و حتی گوسفند های بالغ والایس بلک نوز نیز، نسبت به سایر نژاد های گوسفندان در جهان، اندازه بدنی کوچکی دارند. از این جهت از گوشت آنها برای تهیه فراورده های گوشتی مورد نیاز استفاده نمی شود. سر، گوش و پاهای این نژاد کاملا به رنگ سیاه است و مو های سفید روی سر او، تضاد زیبایی را در ظاهر این نژاد به وجود آورده است.

گوسفند نژاد والایس بلک نوز

گوسفند نژاد والایس بلک نوز

گوسفند نژاد مرینوس

مرینوس از دیگر نژاد های گوسفند در دنیا است که نام او در بین زیباترین و بهترین گوسفندان جهان به چشم می خورد. این نژاد بر خلاف نژاد والایس بلک نوز، گوشت و پشم بسیار خوبی دارد و می توان از ان برای تهیه مشتقات گوسفندی استفاده کرد. مرینوس یک نژاد زیبا اسپانیایی است که نسبت به تغییرات آب و هوایی مقاوم است و می تواند در دیگر نقاط جهان نیز پرورش یابد. ویژگی خاصی که موجب می شود این نژاد، منحصر به فرد به نظر برسد، رشد غیر قابل باور پشم های آن می باشد. پشم های این نژاد به اندازه ای رشد می کند که می تواند چشم های را به طور کامل بپوشاند و نابینایی را برای ان ها به همراه آورد. از این جهت برای تولید فراورده های پشمی از این نژاد بیشتر استفاده می شود. با این حال، پشم های بیش از اندازه آن ها، چهره ای بانمک و زیبا را برایشان پدید آورده است و از نظر بسیاری از افراد، آن ها یک نژاد بسیار زیبا از گوسفندان می باشند.

پرطرفدارترین مطالب را از دست ندهید

گوسفند نژاد مرینوس

گوسفند نژاد مرینوس

 گوسفند نژاد تکسل

تکسل از دیگر نژاد های گوسفندان است که به کشور هلند تعلق دارد. در واقع این نژاد هلندی در زمان های بسیار دور، از ترکیب چندین نژاد گوسفند انگلیسی به وجود آمده است. تکسل به عنوان یکی دیگر از بهترین نژاد گوسفند دنیا شناخته می شود. دلیل این امر نیز گوشت بسیار مرغوب این نژاد می باشد. گوشت این گوسفند بدون ذره ای چربی است و وزن بالایی نیز دارد. چهره گوسفند های تکسل نیز با گوسفندان دیگر متفاوت است و زیبایی منحصر به فردی را برای این نژاد خلق کرده است. صورت سفید و پاهای این نژاد هیچ پشمی ندارند و پشم های بدن آن ها نیز به رنگ قهوه ای روشن می باشد. این نژاد علاوه بر این که یکی از زیباترین و بهترین گوسفندان جهان است، به دلیل گوشت بسیار مرغوب و با کیفیتی که دارد، بسیار گران قیمت می باشد.

گوسفند نژاد تکسل

گوسفند نژاد تکسل

قیمت زیباترین و بهترین گوسفندان جهان

گوسفندانی که نامشان در بین زیباترین و بهترین گوسفندان جهان به چشم می خورد، نسبت به سایر نژاد های گوسفندان و یا گوسفندان معمولی، از قیمت بیشتری برخوردارند. دلیل این امر نیز منحصر به فرد بودن برخی از ویژگی های آن ها می باشند. گوسفندانی مانند نژاد تکسل و مرینوس، می توانند به عنوان گوسفندان گله انتخاب شوند و دلیل بالا بودن قیمت ان ها نیز، مشتقات با کیفیتی است که در دیگر نژاد های این حیوانات یافت نمی شود. در سال های اخیر گوسفند نژاد تکسل به عنوان گران قیمت ترین گوسفند در جهان شناخته شد و با قیمتی حدود نیم میلیون دلار به فروش رسید. گوسفند زنده نژاد والایس بلک نوز نیز یکی از کمیاب ترین نژاد گوسفندان هستند و تعداد اندکی از آن ها در جهان پرورش داده شده اند. به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردارند و نیاز به شرایط خاصی برای نگهداری دارند.

قیمت زیباترین گوسفندان جهان

قیمت زیباترین گوسفندان جهان

زیباترین گوسفندان جهان برای چه مواردی پرورش داده می شوند؟

همان طور که در مطالب پیشین ذکر شد، اصلی ترین دلیل برای پرورش نژاد های مختلف گوسفندان، استفاده از مشتقات آنها می باشد. پشم، گوشت و شیر این حیوانات برای تولید فرآورده های مختلف مورد نیاز انسان، استفاده می شود و نژاد های مرینوس و تکسل به همین دلیل پرورش می یابند. اما در مورد نژاد والایس بلک نوز، نمی توان با قاطعیت صحبت کرد. زیرا که این نژاد از زیباترین و بهترین گوسفندان جهان است و به دلیل شباهت بی شمار آنها به سگ های کوچک خانگی، بیشتر برای نگهداری در باغ ها و یا مزارع مورد استفاده قرار می گیرند و جنبه فانتزی و عروسکی دارند. این نژاد به هیچ عنوان برای گله داری پیشنهاد نمی شود. زیرا که غریزه جنسی زیادی ندارد و تولید مثل آنها شرایط خاصی دارد.

سایر مقالات

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید