مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

نکات مهم شرایط حمل و نقل دام زنده

نویسنده : alivesheep
تاریخ ثبت : 13 خرداد ، 1400

شرایط حمل و نقل دام زنده به چه صورتی می باشد؟

در این قسمت به یکی از دغدغه های همیشگی دامداران خواهیم پرداخت و شرایط حمل و نقل دام زنده را برای شما توضیح خواهیم داد. مهم نیست که مقصد نهایی شما دامداری ها یا مزارع و یا کشتارگاه‌ ها باشد، مهم این است که انتقال دام زنده به بهترین نحو انجام بگیرد. شما باید در حین جابجایی مراقبت های لازم را انجام دهید تا کمترین آسیب به دام های شما وارد شود.

البته هم اکنون شرکت های حمل و نقل زیادی تاسیس شده است که تجهیزات لازم و کافی را برای انتقال دام ها و حیوانات فراهم آورده اند که این کار را با ایمنی بالا انجام می‌ دهند و شما می توانید برای انتقال دام های خود به این شرکت ها اعتماد نمایید. ممکن است که نکاتی که در این مقاله به شما توضیح می دهیم، به نظر کوچک و جزئی به نظر بیاید اما باید به این موضوع توجه کنید که همین نکات ساده و اصول کوچک می باشد که تلفات زیادی را هنگام انتقال دام ها برای دامداران به دنبال داشته است.

اگر شما به این نکات که همه، توصیه های دامپزشکان و شرکت‌ های دامداری می باشد، توجه نکنید و پروتکل های بهداشتی لازم را رعایت نکنید، ممکن است تلفات جبران ناپذیری به دام ها و سرمایه شما وارد شود.

نکات مهم شرایط حمل و نقل دام زندهنکات مهم شرایط حمل و نقل دام زنده

شرایط حمل و نقل دام زنده شرکت های حمل و نقل چگونه می باشد؟

 شرکت های حمل و نقل دام ها، بهترین شرایط حمل و نقل دام زنده را برای انتقال دام هایتان فراهم می آورد و با توجه به قوانین و پروتکلی که در نظر دارند، امکانات پیشرفته و مناسبی را در اختیارتان قرار می دهند تا شما با اعتماد کامل اجازه حمل و نقل و انتقال دام هایتان را به آنها واگذار نمایید.

مقالات مرتبط با مرکز خرید گوسفند زنده را در این بخش دنبال نمایید

خرید دام زنده از مراکز معتبر عرضه دام

فواید خرید و فروش دام زنده تهران به صورت اینترنتی

مهمترین ویژگی شرکت های انتقال دام زنده

از نظر ما مهمترین شرایط حمل و نقل دام زنده که شرکت های انتقال دام ها در اختیار شما قرار می دهند، داشتن ماشین های مخصوص و مجهز برای انتقال دام ها می باشد. این ماشین ها بسیار تمیز و ضدعفونی شده می باشد و کفپوش مناسبی را برای نگهداری دام های شما فراهم می آورد که از خراشیدگی بدن دام های شما جلوگیری می کند.

مهمترین ویژگی شرکت های انتقال دام زندهمهمترین ویژگی شرکت های انتقال دام زنده

رعایت نکات حمل و نقل دام زنده

برای آنکه بتوانید سلامت دام های خود را فراهم آورید، باید قبل از حرکت دام ها و قبل از باربری حیوانات خود، حداقل به مدت یک روز آنها را قرنطینه کنید و به آنها واکسن های لازم را تزریق نمایید. تمام مشخصات دام های شما، مانند تعداد دام ها و وزن آنها باید به ثبت برسد و از دامپزشکان مخصوصی کمک بخواهید تا با توجه به این اطلاعات به شما توصیه هایی ارائه نمایند و شرایط حمل و نقل دام زنده را مطابق شرایط دام هایتان توضیح دهند.

اگر می خواهید با انتقال دام ها، آنها را به کشتارگاه‌ ها انتقال دهید، نیاز است تا تمام دام ها قبل از انتقال توسط دامپزشک ها معاینه شوند تا در صورتی که علائم بیماری های واگیر مشاهده شد، انتقال آنها لغو بشود. همچنین وظیفه دارید تا سلامت ظاهری گوسفندان را نیز بررسی نمایید تا در دوران قرنطینه اگر نیاز به آب و آذوقه بیشتری بود برای آنها فراهم آورید.

در هنگام انتقال دام رعایت چه نکاتی لازم است؟

برای آن که بتوانید شرایط حمل و نقل دام زنده را به بهترین نحو فراهم آورید، بهتر است به یک سری نکات خاص توجه داشته باشید. نکات ایمنی از جمله مهمترین نکاتی است که شما ملزم به رعایت آنها می باشید، زیرا هنگام جابجایی دام ها شما باید از زخمی شدن بدن و پوست دام ها جلوگیری کنید و اگر شرایطی به وجود آمد که احتمال زخمی شدن دام ها بالا رفت، نیاز است تا از بروز عفونت نیز جلوگیری نمایید. از وارد شدن استرس و ترس به دام ها نیز جلوگیری کنید و مراقبت های لازم را از آنها به انجام برسانید.

رعایت نکات مهم هنگام حمل انواع دام زندهرعایت نکات مهم هنگام حمل انواع دام زنده

هنگام طولانی بودن مسیر انتقال دام، ملزم به رعایت چه نکاتی می باشیم؟

هنگامی که مسیر انتقال دام، مسیری طولانی بود، شما ملزم به رعایت نکات ویژه ای می باشید. برای مثال شما وظیفه دارید هنگام انتقال دام، علوفه و آب و آذوقه کافی را برای دام های خود فراهم آورید تا در طول مسیر دام ها بتوانند از آن‌ ها تغذیه نمایند و به کاهش وزن شدید و دادن تلفات زیاد دچار نشوند، زیرا ممکن است در اثر تشنگی و گرسنگی در زیر نور آفتاب حتی توان نیاورند.

شما بهتر است برای جلوگیری از کاهش فرسودگی زیر نور آفتاب زمان انتقال دام را به اول صبح یا انتهای عصر موکول نمایید و مسیری را برگزینید که انتقال دام ها به آن آسان ترین نحو صورت بگیرد. تا حد امکان با سرعت پایین رانندگی انجام دهید زیرا ممکن است باعث افزایش ترس و بالا رفتن احتمال افزایش ضربان قلب و تشنج گوسفندان بشوید که این ها، همه مرگ دام ها را به دنبال دارند‌.

 در مسیر های طولانی، مسیر هایی که آب و علوفه کافی در اختیار گوسفندان قرار می‌ دهند را انتخاب نمایید تا پیش از رسیدن به مقصد نهایی در آن مکان ها به استراحت بپردازند. بهتر است که در هوای مرطوب از دام ها محافظت شود، زیرا در این هوا خطر ابتلا به پانومی گوسفندان بالا می رود که خود باعث بالا رفتن احتمال مرگ گوسفندان نیز می شود.

از این که تا انتها مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم. در این مقاله سعی داشتیم بهترین شرایط حمل و نقل دام زنده را برای شما توضیح دهیم و تمام جزئیات این موضوع را به اطلاع شما برسانیم. امیدواریم که این مطلب مورد پسند شما واقع شده باشد و توانسته باشیم به شما در راستای ارتقای سطح اطلاعاتتان در این زمینه، کمک کرده باشیم.

پر بازدیدترین مقالات مرکز خرید گوسفند تهران را در این بخش دنبال نمایید

بررسی کامل جگر گوسفندی و جگر گاو

بهترین قسمت گوشت گوسفند برای کباب

روش های طعم دار کردن گوشت گوسفندی

6LeqQBciAAAAAOTmEiSOf1o6d6Sk5ceWF8MIClo1