مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

نحوه تشخیص گوشت گاو از گوشت دیگر حیوانات

نویسنده : alivesheep
تاریخ ثبت : 1399/04/31

روش های تشخیص گوشت گاو از سایر حیوانات

تشخیص گوشت گاو با سایر گوشت ها کار ساده ای نیست و افراد به راحتی نمی توانند فرق گوشت گاو یا الاغ را تشخیص دهند و شما برای اطمینان از خرید گوشت گاو یا گوسفند، باید آن را از فروشگاه ها یا قصابی های معتبر تامین نمایید. البته امروزه خیلی از گوشت های بسته بندی شده از کارخانجات معتبر تامین می شود و قسمت های مختلف گوشت به صورت جداگانه به فروش می رسد. البته از روی لاشه ی گوشت هم می توان نوع گوشت را تشخیص داد. البته وقتی گوشت تکه تکه یا چرخ می شود تشخیص آن دیگر کار ساده ای نیست و تنها می توان از روی اعتماد به قصابی یا کارخانه آن گوشت را خریداری نمود.
از لحاظ طعم و مزه نیز گوشت گاو و گوسفند تفاوت چندانی با گوشت الاغ یا دیگر حیوانات ندارند و خیلی از افراد معتقد هستند که گوشت الاغ طعم بهتری حتی نسبت به گوشت گاو یا گوسفند دارد. به طور کلی افراد نمی توانند نوع گوشت را تشخیص دهند و فقط در آزمایشگاه ها می توان به طور دقیق به ماهیت دقیق گوشت پی برد.

دام زنده

فرق گوشت شتر با گوشت گاو

گوشت گاو، قرمز پررنگ می باشد و گوشت گاو نسبت به گوساله چربی بیشتری دارد. طبع گوشت گاو سرد می باشد. گوشت شتر طعم شیرینی دارد و طبع آن گرم است. گوشت شتر به دلیل داشتن مقدار زیادی کلسیم و فسفر برای افرادی که درد استخوان و مفاصل دارند بسیار مفید می باشد. بزرگان دین و پزشکان خوردن گوشت شتر را هر چند وقت یک بار توصیه می کنند. همچنین گوشت شتر باعث آرامش روان و ذهن نیز می شود. البته گوشت شتر نسبت به گوشت گوسفند تر می باشد و دیرپز نیز است. نسبت به گوشت گاو چربی کمتری دارد، همچنین آهن و سدیم در گوشت شتر نسبت به سایر دام ها کمتر می باشد.

فرق گوشت الاغ با گوشت گاو

گوشت گاو و الاغ هم از نظر ظاهر و هم از نظر طعم و مزه بسیار شبیه به هم می باشند و تشخیص آن ها از هم اصلا ممکن نیست و فقط در آزمایشگاه ها می توان آن ها را به طور دقیق تشخیص داد. از نظر ظاهر و رنگ، گوشت الاغ مثل گوشت گاو می باشد البته خیلی از افراد معتقد هستند گوشت الاغ شیرین بوده و قابل تشخیص می باشد. البته افرادی که وارد هستند می توانند گوشت الاغ را از گوشت گاو تشخیص دهند.

تفاوت گوشت گاو با گوشت خوک

یکی از پر مصرف ترین گوشت های جهان، گوشت خوک می باشد. نزدیک به 40 درصد از گوشت مصرفی مردم جهان، گوشت خوک است. گوشت خوک نسبت به گوشت گاو ارزان تر می باشد به همین علت مصرف آن نسبت به گوشت گاو بیشتر است. البته گوشت گاو از لذیذ ترین گوشت های جهان می باشد و مصرف بالایی در سفره ی غذایی بشر دارد. چربی و کلسترل گوشت گاو نسبت به گوشت خوک بیشتر است. گوشت گاو به عنوان گوشت قرمز و گوشت خوک به عنوان گوشت سفید شناخته می شود. گوشت گاو از گوشت خوک گران تر می باشد.

گوشت دام زنده

مزه ی گوشت خوک

همان طور که گفتیم گوشت خوک یکی از پر مصرف ترین گوشت ها در جهان است. این گوشت به عنوان گوشت سفید شناخته می شود و عطر و طعم سبکی دارد. گوشت خوک مستعد رشد انواع میکروب و بیماری ها می باشد و به همین دلیل خوردن این گوشت در دین اسلام حرام است. البته خوردن گوشت خوک در غرب و دیگر کشورها بسیار پر طرفدار می باشد و از آن برای تهیه ی انوع سوسیس، بیکن، استیک و... استفاده می شود.

قصابی گوشت خوک

همان طور که گفتیم مصرف گوشت خوک در دین اسلام حرام می باشد و در ایران فروش گوشت خوک غیرقانونی است. البته در کشور های دیگر گوشت خوک به فروش می رسد ولی در ایران این گوشت خرید و فروش قانونی ندارد و اگر هست به صورت غیر قانونی و اکثرا برای اقلیت های دینی می باشد. قصابی در ایران برای فروش گوشت خوک وجود ندارد.   

گوشت خوک

مرکز بخش دام زنده نمونه، یکی از بهترین مراکز برای خرید گوسفند زنده است که با ارائه بهترین خدمات در کنار شما همراهان گرامی می باشد.
شما می توانید از برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات دیدن نمایید:

طرز شستن گوشت گوسفند، گوساله، مرغ و ماهی
بهترین روش برای نگهداری گوشت
انتقال و تاثیر بیماری های دامی بر گوشت مصرفی دام
تفاوت های گوشت گوسفند و گوشت بز 

سایر مقالات

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید