مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

ویژگی های ظاهری گوشت قرمز سالم

نویسنده : alivesheep
تاریخ ثبت : 09 تیر ، 1401

ویژگی های ظاهری گوشت قرمز سالم 

 •  رنگ گوشت باید رنگ طبیعی گوشت دام و به رنگ قرمز روشن بوده و نباید تیره باشد. تغییر رنگ قرمز به سبز، قهوه ای، خاکستری و سیاهی دال بر فساد گوشت است. 
 • سطح خارجی گوشت نباید مرطوب یا خیس باشد و لایه لزج و چسبناک روی گوشت دال بر فساد گوشت است و همچنین گوشت نباید خشک و چروکیده باشد گوشت باید سفت و قوام خود را داشته باشد. (گوشت دام های مسن و ماده به اصطلاح (دیرپخت) بوده و سفت تر از گوشت دام های جوان و نر می باشد) 
 • هیچ گونه بوی غیر طبیعی ترشیدگی یا بوی تعفن یا بو دار نباید از آن به مشام برسد و وجود بوی غیر طبیعی در محل اتصال گوشت به استخوان نشانه فساد عمقی است. 
 • گوشت باید کاملا تمیز، عاری از خون مردگی، ضربه، قارچ زدگی و کبودی باشد ذرات خارجی مشکوک در آن دیده نشود. 
 • گوشت موجود در فروشگاه باید متناسب با ظرفیت یخچالهای موجود باشد.و باید کاملا بهداشتی تهیه شده و ممهور به مهر بهداشتی دامپزشکی بوده و از کشتارگاههای مورد تایید دامپزشکی تهیه شود و از خرید گوشت قرمز بدون مهر و برچسب دامپزشکی به جد خودداری نمائید. 
 • گوشت نباید در خارج از مغازه آویزان شود و گوشت موجود در یخچال متناسب با ظرفیت یخچال باشد و یخچال باید کاملا تمیز و در برودت مناسب تنظیم گردد و در کنار گوشت قرمز، گوشت مرغ، ماهی، تخم مرغ کله پاچه تمیز نشده نگهداری نگردد. 
  عمر ماندگاری گوشت گوساله و گاو لاشه ای تازه در برودت یخچال ۵ روز و در صورت منجمد بسه بندی شده ۱۲ ماه (گوشت گوسفند تازه ۳ روز ومنجمد بسته بندی ۹ماه) می باشد.شرایط نگهداری گوشت قرمز تازه در یخچال صفر تا چهار درجه وگوشت منجمد در فریزرهای با برودت ۱۸- تا ۲۵- درجه سانتی گراد می باشد. 
 • نگهداری، فروش و مصرف هرگونه ضمایم غیر خوراکی دامی مانند پستان، دنبلان ، غدد لنفاوی ممنوع است. 
 • بسته بندی مناسب باید خواص حسی، ظاهری و سایر ویژگی های گوشت را حفظ کند و گوشت را در برابر آلودگی های میکروبی و سایر آلودگی ها و در برابر خشک شدن و تبخیر سطحی حفظ نماید و از نفوذ طعم، بو، رنگ و سایر عوامل خارجی جلوگیری کند و فاقد هر گونه خونابه باشد 
 • عواملی که بهتر است بر روی بسته ها قید گردد شامل نام و نشانی فروشنده، قید جمله ذبح اسلامی در موارد واردات، مشخصات گوشت (نوع، سن، جنس، وزن، میزان چربی سطحی)، وزن، محل کشتار، تاریخ کشتار، تاریخ انجماد (در صورت منجمد بودن). گوشتهای بسته بندی شده موجود در فروشگاه باید با توجه به تاریخ مصرف مندرج بر روی آن و در یخچال نگهداری و در مدت کوتاهی بفروش برسد. 
 • چربی (خوراکی) باید سفت و سفید یا متمایل به سفید و بدون هیچگونه بو و قوام و رنگ غیرطبیعی باشد. 

گوشت های چرخ کرده را در بسته بندی های مورد تایید دامپزشکی تهیه نمایید در صورت عدم خرید گوشت چرخ کرده بسته بندی شده به هیچ عنوان گوشت از قبل چرخ شده نباشد و فقط با درخواست مشتری و در حضور مشتری چرخ گردد. 
مدت زمان نگهداری گوشت چرخ کرده تازه در دمای برودت یخچال (صفر تا ۴ درجه سانتیگراد) دو روز و گوشت چرخ کرده منجمد (بسته بندی معمولی) در دمای برودت فریزر (۱۸- درجه سانتیگراد ) سه ماه می باشد. 

ویژگی های ظاهری گوشت قرمز سالم

گوشت قرمز منجمد چه خصوصیات باید داشته باشد

عاری از امعاء و احشاء و زوائد و ضمائم و چربیهای ذخیره حفرات سینه و شکم باشد. 
گوشت قرمز منجمد باید عاری از هرگونه لکه های رنگی ناشی قارچ زدگی ( لکه های رنگی ناشی از رشد قارچ ) و آثار سوختگی ناشی ازپرسه انجماد ( لکه هایی با رنگ سفید گچی تا خاکستری ) باشد. 
گوشت منجمد باید در بسته بندی سالم، بدون عیب و پارگی و دارای نشانه گذاری مربوطه ( از جمله تاریخ تولید و انقضاء، مجوز سازمان دامپزشکی و … ) به صورت خوانا و به زبان فارسی عرضه گردد و در داخل بسته بندی گوشت نباید خونابه یا آب منجمد شده وجود داشته باشد. 
نگهداری و عرضه گوشت قرمز باید در داخل یخچالهای ویترین دار صورت گیرد. 
گوشت منجمد باید در یخچالهای بابرودت ۱۸تا ۲۵ در جه سانتی گراد زیر صفر تا زمان مصرف نگهداری گردد.
برای خرید گوسفند زنده با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

گوشت قرمز

برای اطلاعات بیشتر در مورد گوشت قرمز می توانید به صفحات زیر مراجعه نمایید:

6LeqQBciAAAAAOTmEiSOf1o6d6Sk5ceWF8MIClo1