مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

بهترین قسمت گوشت گوساله و گاو برای استیک

نویسنده : پخش گوسفند نمونه
تاریخ ثبت : 12 اردیبهشت ، 1400

کدام قسمت گوشت برای استیک مناسب است؟

بهترین گوشت برای استیک؛ استیک برش های مخصوص از گوشت گاو یا گوساله می باشد که این برش ها دارای رگه های چربی هستند. برای تهیه ی استیک آن را کباب یا در روغن سرخ می کنند. البته ابتدا با روغن، ادویه و روش های مخصوص مزه دار می شود. استیک در کنار سبزیجات آبپز یا سرخ شده و سس مخصوص سرو می شود. استیک به روش های مختلفی پخته می شود. باهم بهترین قسمت ها یا برش گوشت گاو و گوساله برای طبخ استیک را بررسی می کنیم.

استیک چیست؟

استیک گوشت چیست؛ استیک به قسمتی از راسته گوشت گاو می گویند که دارای رگه های چربی می باشد. گوشت مناسب استیک را یا کباب یا در روغن سرخ می کنند. استیک گوشت گاو را در کنار انواع سبزیجات مثل سیب زمینی، قارچ، بروکلی و...و سس مخصوص سرو می کنند. طمع استیک مثل کباب چنجه و کباب برگ می باشد. استیک گوشت گوساله به روش ها مختلفی طبخ می شود. 

انتخاب بهترین قسمت های گوشت گوساله برای تهیه استیک

گوشت استیک چه گوشتی است؟ برای استیک چه گوشتی بخریم؟؛ یکی از مهم ترین نکات در تهیه ی استیک، برش مناسب در قسمت های مختلف، برای تهیه ی استیک می باشد. بسیاری از افراد نمی دانند کدام قسمت را برای کدام نوع استیک باید استفاده کنند. کشور ها باتوجه به فرهنگ ها به روش های متفاوتی این برش ها را انجام می دهند و نام گذاری این قسمت ها باهم متفاوت می باشد. دستورهای پخت به فرهنگ کشور ها مربوط می شود. استیک به غذای فرنگی می باشد به همین دلیل شما و حتی قصابی ها با روش های این برش و قسمت ها آشنا نیستند. البته در نظر داشته باشید این روش ها برای درست کردن استیک با گوشت گوساله بوده و با روش های طبخ گوشت گوسفندی متفاوت می باشند.

بهترین قسمت گوشت گوساله و گاو برای استیک
گوشت مخصوص استیک و بهترین قسمت گوشت گوساله برای استیک 

استیک با گوشت دنده گوساله و گاو

یکی از محبوب ترین و پر طرفدار ترین استیک گاو، استیک دنده گوساله می باشد. دنده یکی از قسمت های است که بافت چربی آن ها از سایر قسمت ها بیشتر می باشد و استیک آن آبدار و نرم است همچنین طعم بی نظری هم دارد. در کشور ما از گوشت دنده برای کباب کوبیده استفاده می شود. رایج ترین روش های پخت استیک دنده، گریل کردن و پختن بر روی تابه در روغن است که هر دو روش محبوب می باشد. نرم ترین قسمت گوشت گوساله و برای استیک این قسمت است.

استیک با گوشت فیله

یکی از کم چرب ترین و ترد ترین قسمت ها برای تهیه ی استیک، برش گوشت گوساله از قسمت فیله می باشد. قسمت میانی و اصلی فیله را برای استیک انتخاب می کنند که گران ترین بخش گوشت نیز می باشد. برای درست کردن آن باید با ضربه دست، رطوبت آن را بگیرید. بعضی از گوشت ها دارای یک غشای آبی رنگ هستند که باید خیلی مراقب آن ها باشید اصطلاحا به آن ها پوست نقره ای نیز می گویند. اگر این قسمت را از گوشت جدا نکنید هنگام طبخ استیک شما سفت می شود.

استیک با گوشت راسته

یکی از بهترین استیک ها، استیک راسته گوساله می باشد و به عنوان یکی از بهترین غذا ها نیز شناخته می شود. طعم لذیذ، بافت بی نظیر راسته باعث شده این قسمت یکی از بهترین قسمت های گوشت برای تهیه ی استیک باشد. استیک راسته هم به صورت کبابی و هم روی تابه با روغن درست می شود ولی روی تابه و با روغن عطر و طعم بهتری دارد. البته استیک راسته نسبت به فیله سفت تر می باشد. برای خرید گوسفند زنده با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید. 

انواع استیک از نظر میزان پخت

میزان پخت استیک بستگی به سلیقه و ذائقه ی شما دارد. همه شما باید انواع برش گوشت استیک را بشانسید و با تغییرات آن در هنگام پخت آشنا باشید تا بتوانید میزان پخت در هر نوع را تعیین نمایید. انواع پخت در استیک ها می توان به:

استیک خام یا رِیر (Rare)

خیلی از افراد دوست دارند استیک شان خام و کم پخت باشد. در این روش قسمت های بیرونی گوشت به رنگ قهوه ای در می آید و داخل گوشت هم گرم می باشد قسمت مرکز گوشت هم قرمز روشن است. برای پخت در این روش یک طرف 5 دقیقه و طرف دیگر 3 دقیقه باید گریل یا سرخ شود.

استیک مدیوم ریر (Medium Rare)

یکی از محبوب ترین روش ها و نوع استاندارد طبخ استیک، روش مدیوم می باشد. در این روش قسمت مرکزی گوشت گرم می باشد و داخل آن رگه ها صورتی و برخی قرمز می باشد. اطراف گوشت به خوبی قهوه ای و یا کاراملی شده است. در این روش شما باید برای پخت در یک طرف 5 دقیقه و طرف دیگر را 4 دقیقه گریل یا سرخ نمایید. در این روش باید خط گریل روی گوشت ایجاد شود.

استیک با پخت مدیوم (Medium)

در این روش وسط گوشت خیلی کم به رنگ صورتی می باشد و قسمت های داخلی و بیرونی کامل قهوه ای شده است و سطح پوست کاملا تیره می باشند. در این روش شما باید یک طرف را 6 دقیقه و طرف دیگر را 4 دقیقه روی گریل یا تابه طبخ نمایید.

استیک متوسط کامل پخته یا مدیوم وِل (Medium Well)

این روش پخت برای افرادی مناسب می باشد که دوست ندارند وسط گوشت قرمز باشد. در این روش استیک کاملا پخته نمی باشد ولی دیگر آن رگه های صورتی هم در گوشت وجود ندارد. البته شما رگ نازک صورتی رنگ را در داخل گوشت مشاهده می کنید ولی تمام گوشت قهوه ای می باشد و سطح گوشت هم کاملا تیره می باشد. شما برای طبخ با این روش یک طرف 7 دقیقه و طرف دیگر 5 دقیقه روی گریل یا تابه زمان نیاز دارید.

استیک کاملا پخته یا ول (Well)

این روش مناسب افرادی است که استیک خور نیستند ولی خیلی از افراد هم با این روش استیک خود را نوش جان می کنند. طبخ گوشت گوساله برای استیک گوساله با این روش نسبت به سایر روش ها سخت تر می باشد. شما باید این استیک را طوری بپزید که وسط آن کاملا پخته باشد همچنین سطح آن نیز نسوزد. برای پخت آن در یک طرف 10 تا 12 دقیقه و طرف دیگر 5 دقیقه زمان نیاز دارید.

گوشت گوساله و گار برای استیک
گوشت مناسب برای استیک 

برای استعلام از قیمت روز بره زنده می توانید با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:
6LeqQBciAAAAAOTmEiSOf1o6d6Sk5ceWF8MIClo1