مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

بهترین قسمت گوشت گوسفندی برای خورشت

امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 4/5 /از 5 (از 82 رای)
امتیاز شما :

یکی از محبوب ترین غذاهای سفره ی ایرانی، خورشت می باشد. خورشت ها در ایران در هر منطقه و شهری به نوع مخصوص آن شهر و منطقه طبخ می شوند ولی لازمه ی اکثر آن ها گوشت می باشد و شما باید بدانید برای درست کردن هر خورشت از چه گوشتی باید استفاده کنید.
گوشت گوسفند برای خورشت به دلیل طعم و عطر بی نظیری که دارد یکی از مناسب ترین گوشت های قرمز می باشد. بخش اعظمی از لاشه ی گوسفند را، برای گوشت خورشتی استفاده می کنند که یا با استخوان است یا بی استخوان. البته گوشت با استخوان طعم بهتری به غذا می دهد و انتخاب مناسب تری می باشد. باهم نقاط مختلف بدن گوسفند را برای استفاده در انواع خورشت بررسی می کنیم.

گوشت گوسفندی برای خورشت

بهترین و خوشمزه ترین قسمت گوشت گوسفند برای طبخ انوع خورشت

بهترین و خوشمزه ترین قسمت های گوشت گوسفند برای خورشت عبارتند از:
  • گوشت سرسینه گوسفند در خورشت
  • سرسینه مربوط به بخش جلویی قفسه سینه می باشد و از زیر شکم بریده و جدا می شود. این قسمت گاهی همراه با دنده و استخوان است که به خورشت طعم بی نظیری می دهد.
  • گوشت سردست و استفاده در خورشت
  • گوشت سردست گوسفند شامل یک سوم گردن، دست و دنده ها می باشد. گوشت سردست نیز یک انتخاب عالی برای استفاده در خورشت می باشد.
  • قسمت کتف گوسفند و استفاده در خورشت
    این قسمت شامل نیمه ی پایینی تنه ی گوسفند می باشد و نسبت از بقیه قسمت ها قیمت مناسب تری دارد.
  • گوشت ران گوسفند برای خورشت
    اکثر افراد برای خورشت از گوشت ران استفاده می کنند. این بخش گوسفند، گوشت سفت، بی چربی و نسبتا خشک می باشد و به خاطره اینکه آب نمی شود برای خورشت بسیار مناسب می باشد. البته اگر ران بره باشد خیلی زود این قسمت آب می شود و مناسب استفاده در خورشت نیست. این قسمت برای درست کردن خورشت قیمه و قورمه استفاده می شود.

گوشت ماهیچه گوسفند و استفاده در خورشت

ماهیچه می توان گفت یکی از بهترین قسمت های گوشت گوسفند می باشد. این قسمت به دلیل داشتن چربی در عضلات، بسیار لعاب دار می باشد و همین آن را بسیار لذیذ و خوش طعم کرده است. ماهیچه یک انتخاب خوب برای استفاده در خورشت های بامیه، کرفس، آلو و مهم تر از همه درست کردن چلو ماهیچه است. البته ماهیچه دیرپز می باشد و شما زمان زیادی برای طبخ آن نیاز دارید.

گوشت چرخ کرده برای خورشت

بعضی از افراد گوشت تیکه ای دوست ندارند و ترجیح می دهند از گوشت چرخ کرده در خورشت استفاده کنند. گوشت چرخ کرده مخلوطی از گوشت و چربی است.

خورشت با گوشت گوسفندی

فرق بین گوشت کبابی و خورشتی

گوشت کبابی و گوشت خورشتی باهم تفاوتی ندارند و برای هر قسمت های مختلف بدن گوسفند استفاده می شود. ولی برای کباب به اصطلاح از بهترین جاها که گوشت درجه یک استفاده می شود با اینکه گوشت خورشتی از محبوبیت بیشتری برخوردار هست ولی گوشتی که برای خورشت استفاده می شود گوشت درجه 2 می باشد. البته تمام گوشت گوسفند از نظر مواد معدنی، مغذی و پروتئینی یکسان می باشد و با یکدیگر فرقی ندارند.

سایر مقالات

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما به این صفحه