مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

بهترین قسمت گوشت گوسفندی برای خورشت

نویسنده : پخش گوسفند نمونه
تاریخ ثبت : 15 شهریور ، 1401

برای خورشت کدام قسمت گوشت گوسفندی بهتر است؟

بهترین گوشت برای خورشتی؛ یکی از محبوب ترین غذاهای سفره ی ایرانی، خورشت می باشد. خورشت ها در ایران در هر منطقه و شهری به نوع مخصوص آن شهر و منطقه طبخ می شوند ولی لازمه ی اکثر آن ها گوشت می باشد و شما باید بدانید برای درست کردن هر خورشت از چه گوشتی باید استفاده کنید. بهترین گوشت گوسفندی برای خورشت به دلیل طعم و عطر بی نظیری که دارد یکی از مناسب ترین گوشت های قرمز می باشد. بخش اعظمی از لاشه گوسفند را، برای گوشت مناسب خورشتی گوسفندی استفاده می کنند که یا با استخوان است یا بی استخوان. البته گوشت با استخوان طعم بهتری به غذا می دهد و انتخاب مناسب تری می باشد. باهم نقاط مختلف بدن گوسفند را برای استفاده در انواع خورشت با گوشت گوسفندی خورشتی بررسی می کنیم.

گوشت گوسفندی برای خورشت
گوشت مناسب خورشت و بهترین جای گوشت گوسفندی 

بهترین و خوشمزه ترین قسمت گوشت گوسفندی برای طبخ انوع خورشت

بهترین و لذیذ ترین قسمت گوشت گوسفندی برای خورشت گوشت گوسفندی عبارتند از:

  • گوشت سرسینه گوسفند در خورشت

سرسینه مربوط به بخش جلویی قفسه سینه می باشد و از زیر شکم بریده و جدا می شود. این قسمت گاهی همراه با دنده و استخوان است که به خورشت طعم بی نظیری می دهد.

  • گوشت سردست و استفاده در خورشت

گوشت سردست گوسفندی شامل یک سوم گردن، دست و دنده ها می باشد. گوشت سردست گوسفندی نیز یک انتخاب عالی برای استفاده در خورشت می باشد.

  • قسمت کتف گوسفند و استفاده در خورشت

این قسمت شامل نیمه ی پایینی تنه ی گوسفند می باشد و نسبت از بقیه قسمت ها قیمت مناسب تری دارد.

  • گوشت ران گوسفند برای خورشت

اکثر افراد برای خورشت از گوشت ران استفاده می کنند. این بخش گوسفند، گوشت سفت، بی چربی و نسبتا خشک می باشد و به خاطره اینکه آب نمی شود برای خورشت بسیار مناسب می باشد. البته اگر ران بره باشد خیلی زود این قسمت آب می شود و مناسب استفاده در خورشت نیست. این قسمت برای درست کردن خورشت قیمه و قورمه استفاده می شود.

گوشت ماهیچه گوسفند و استفاده در خورشت

ماهیچه می توان گفت یکی از بهترین قسمت های گوشت گوسفند می باشد. این قسمت به دلیل داشتن چربی در عضلات، بسیار لعاب دار می باشد و همین آن را بسیار لذیذ و خوش طعم کرده است. ماهیچه یک انتخاب خوب برای استفاده در خورشت های بامیه، کرفس، آلو و مهم تر از همه درست کردن چلو ماهیچه است. البته ماهیچه دیرپز می باشد و شما زمان زیادی برای طبخ آن نیاز دارید.

خورشت با گوشت گوسفندیکدام قسمت گوشت گوسفندی برای خورشت بهتر است  

گوشت چرخ کرده برای خورشت

بهترین قسمت گوشت گوسفندی برای چرخ کرده؛ بعضی از افراد گوشت تیکه ای دوست ندارند و ترجیح می دهند از گوشت چرخ کرده در خورشت استفاده کنند. گوشت چرخ کرده مخلوطی از گوشت و چربی است.

فرق بین گوشت کبابی و خورشتی

گوشت کبابی و گوشت خورشتی باهم تفاوتی ندارند و برای هر قسمت های مختلف بدن گوسفند استفاده می شود. ولی برای کباب به اصطلاح از بهترین جاها که گوشت درجه یک استفاده می شود با اینکه گوشت خورشتی از محبوبیت بیشتری برخوردار هست ولی گوشتی که برای خورشت استفاده می شود گوشت درجه 2 می باشد. البته تمام گوشت گوسفند از نظر مواد معدنی، مغذی و پروتئینی یکسان می باشد و با یکدیگر فرقی ندارند.
برای خرید گوسفند زنده می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

انواع گوشت گوسفندیانواع گوشت گوسفندی و بهترین گوشت خورشتی

برای استعلام از قیمت امروز گوسفنده زنده می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:
6LeqQBciAAAAAOTmEiSOf1o6d6Sk5ceWF8MIClo1