مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

بهترین قسمت گوشت گوسفند برای کباب

امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 2/4 /از 5 (از 87 رای)
امتیاز شما :

یکی از خوشمزه ترین و مفید ترین گوشت های قرمز جهان می توان به گوشت گوسفند اشاره کرد. این گوشت طرفدار زیادی دارد. چربی گوشت گوشفند نسبت به دیگر گوشت های قرمز کم تر می باشد و همین موضوع تاثیر مستقیم به طعم آن دارد که طعم لذیذ و بی نظیری می باشد. طبع  گوشت گوسفند گرم است و برای بدن بسیار مفید می باشد. گوشت گوسفند به نوع های زیادی طبخ می شود ولی محبوب ترین روش های طبخ آن، کباب کردن می باشد که خود به روش های زیادی انجام می شود. نکته ی مهمی که باید بدانید این است که همه ی قسمت های گوشت گوسفند برای کباب مناسب نیست و هر بخش آن برای تهیه ی یک یا چند نوع غذا مناسب می باشد. باهم بهترین قسمت های گوشت گوسفند برای کباب را بررسی می کنیم.

کباب گوشت گوسفندی

مناسب ترین بخش های گوشت گوسفند برای کباب

بهترین و مناسب ترین قسمت های گوشت گوسفند برای کباب عبارتند از:

گوشت راسته گوسفند، کباب برگ

راسته گوسفند یکی از بهترین و محبوب ترین قسمت های گوسفند می باشد. این گوشت مربوط به قسمت ها اطراف ستون فقرات می باشد و به دلیل اینکه این قسمت تحرک کمتری به خود دیده است، نرم تر و ترد تر از بقیه قسمت ها می باشد. همچنین چربی راسته خیلی کم است و طعم منحصر به فردی دارد. راسته گوسفند معمولا برای طبخ کباب برگ به کار می رود.

گوشت فیله گوسفند، مخصوص کباب برگ و چنجه

یکی دیگر از قسمت های خوشمزه، نرم و ترد گوشت گوسفند بخش فیله می باشد که شامل بخش پشتی کمر و جگر سفید می باشد. این قسمت به دلیل نرم بودن و طعم بی نظیری که دارد برای طبخ انواع کباب با گوشت گوسفندی مخصوصا چنجه و برگ استفاده می شود.

دنده ی گوسفند یا شیشلیک کباب

یکی از لوکس ترین و لذیذ ترین کباب های ایران، شیشلیک کباب می باشد که از دنده ی گوسفند درست می شود. دنده دارای گوشتی نرم، نازک و پر چرب می باشد و طعم لذیذ ی هم دارد.

گوشت دم سینه و قلوه گاه مخصوص کباب کوبیده

سینه و قلوه گاه یکی از قسمت های سفت و محکم گوسفند است که برای چرخ کردن استفاده می شود. از این قسمت برای کباب کوبیده استفاده می شود.

گوشت مغز ران و کعب ران

آخر لاشه ی گوسفند، دارای گوشت لخم است که برای کباب حسینی از آن استفاده می شود. این نوع کباب با سیخ چوبی و انوع سبزیجات تهیه می شود.

گوشت شانه ی گوسفند

این قسمت به دلیل وجود استخوان از قیمت پایین تری نسبت بقیه قسمت ها برخودار می باشد. از شانه ی گوسفند هم برای کباب با مخلوط سبزیجات استفاده می شود.

گوشت سینه گوسفند

به قسمت زیر شکم، سینه ی گوسفند می باشد. این قسمت باید به آرامی پخته شود تا چربی آن جدا شود. همچنین می توانید سینه را از دنده ها جدا کنید و با انوع سبزیجات کباب نمایید.

فوت و فن های که برای درست کردن کباب چنجه باید به آن توجه کنید

کباب چنجه یکی از محبوب ترین و خوشمزه ترین کباب ها می باشد. این کباب مخصوص آسیا مرکزی و خاورمیانه است. تلفظ صحیح اسم این کباب در ایران کنجه یا قنجه است ولی در زبان ترکی به آن چنجه می گویند و در ایران هم به همین نام شناخته می شود و جز کباب های محبوب سفره ی ایرانی می باشد. درست کردن این کباب فوت و فن های دارد و اگر می خواهید خودتان این کباب را مثل رستوران ها درست نمایید باید به این نکات توجه کنید:

  • خواباندن گوشت چنجه در ماست یا سس مایونز که باعث ترد، لطیف و آبدار شدن آن می شود. 
  • اضافه کردن تکه های دنبه بین گوشت که باعث می شود گوشت نسوزد و خشک هم نشود.
  • خیلی افراد گوشت را به مدت طولانی در مواد می خوابانند که باعث می وشد گوشت ترد و مزه ی بی نظیری داشته باشد.
  • استفاده از کیوی برای ترد و آب دار کردن گوشت البته به خاطر داشته باشید نباید بیش از چند ساعت باشد زیرا کیوی خاصیت اسیدی دارد و اگر مدت زیادی گوشت را در آن قرار دهید حالت و بافت خود را از دست می دهد.
  • حین پخت نکم به گوشت اضافه کنید زیرا نمک گوشت را سفت می کند بهتر از هنگام طبخ اضافه شود.
  • استفاده از زعفران و کره برای طعم بهتر

بهترین قسمت گوشت گوسفندی برای کباب

چگونه گوشت کبابی را نرم کنیم

همان طور که در بالا گفتیم شما می توانید برای نرم و آبدار کردن گوشت کبابی از، کیوی، سس مایونز، ماست، تکه های چربی و... استفاده نمایید. همچنین برای عطر و بوی آن هم می توانید از کره، زعفران و انوع ادویه ها استفاده کنید.

گوشت مناسب کباب دنده

همان طور که از نام کباب دنده معلوم می باشد، مربوط به قسمت دنده گوسفند می باشد. البته از دنده گوسفند کباب معروف شیشلیک کباب نیز تهیه می شود ولی یکی دیگر از غذا های محبوب و معروفی که با این قسمت طبخ می شود، دنده کباب است. این قسمت از گوشت گوسفند بسیار طعم منحصر به فردی دارد و بسیار لذیذ می باشد.

فرق ماهیچه و گوشت

قسمت اعظم گوشت گوسفند، شامل گوشت لخم همراه با چربی می باشد، فرق قسمت ها میزان چربی موجود در آن ها است. اکثر این قسمت ها برای استفاده در خورشت یا کبابی استفاده می شود و به اصطلاح زودپز هستند. ماهیچه شامل قسمت بالایی دست گوسفند می باشد. این قسمت گوشت لخم و بدون چربی عظلات می باشد. بسیار طعم لذیذ دارد و البته لعاب دار و دیرپز نیز هست.

سایر مقالات

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما به این صفحه