مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

مدت زمان نگهداری گوشت گوسفندی در فریزر

نویسنده : پخش گوسفند نمونه
تاریخ ثبت : 17 تیر ، 1401

بررسی مدت زمان نگهداری گوشت در فریزر  

مدت زمان ماندگاری گوشت در فریزر؛ یکی از عادت های بد ما ایرانیان نگهداشتن طولانی مدت گوشت قرمز و سفید در فریزر می باشد که به خاطره راحتی حاضریم گوشت فریز شده بخوریم. ولی چیزی که نمی دانیم این است که این کار به شدت نادرست می باشد و ما باید برای نگهداری گوشت نکاتی را رعایت نماییم. یکی از مهم ترین نکات برای مدت نگهداری گوشت در فریزر می باشد که باهم به طور دقیق آن را بررسی می کنیم.

گوشت گوسفندی چه مدت در فریزر سالم می ماند

متخصصین تغذیه درباره ی مدت زمان نگهداری گوشت قرمز یا گوسفندی زمان و دمای خاصی را توصیه می کنند. از نظر دما شما می توانید گوشت گوسفند یا گوشت قرمز را در دمای 12 تا 18 درجه سانتی گراد نگه داری کنید هرچقدر دما پایین برود کیفیت گوشت پایین می آید و اگر دما هم بالا برود گوشت به درستی منجمد نمی شود و پس از مدت کوتاهی کپک هایی را روی گوست مشاهده خواهید کرد و گوشت مستعد بیماری های میکروبی می باشد. به طور معمول شما در دمای استاندارد می توانید گوشت گوسفند را به 6 تا 12 ماه در فریزر نگهداری نمایید. 
البته این مدت مخصوص دما با 18 درجه زیر صفر می باشد. شما باید حواستان باشد که در کیسه ی نایلونی که گوشت را می گذارید، هوایی وجود نداشته باشد. اگر گوشت آب شود شما باید خیلی سریع آن را استفاده نمایید و اگر گوشت آب شود و آن را مجددا فریز کنید، اولا مواد معدنی موجود در آن از بین خواهد رفت همچنین آن گوشت می تواند باعث بیماری های گوارشی، اسهال و استفراغ در افراد شود.

زمان نگهداری گوشت گوسفندی در فریزر
مدت زمان نگهداری گوشت در یخچال 

علائم گوشت گوسفندی خراب

مدت نگهداری گوشت گوسفندی در فریزر، همان طور که می دانیم مصرف گوشت قرمز برای بدن ضرر دارد و مصرف زیاد آن باعث بیماری های زیادی در بدن می شود. علاوه بر مشکلاتی که گوشت قرمز سالم می تواند برای بدن ایجاد نماید، گوشت ناسالم و فاسد نیز بیماری های زیادی برایمان به همراه دارد. مهم ترین علائم فساد در گوشت قرمز و گوشت خراب شده در فریزر عبارتند از:

  • هرگونه تغییر رنگ در گوشت و چربی 
  • استشمام بوی بد
  • علائم اکسیداسون در چربی گوشت
  • بوی غیر طبیعی از استخوان گوشت
  • لزج بودن بافت گوشت
  • چروکیده بودن گوشت
  • علائم رنگ سبز، قهوه ای، خاکستری و سیاه نشانه ی کپک زدگی می باشد.

این ها مهم ترین علائم فساد در گوشت قرمز می باشد. شما برای نگهداری گوشت باید به تاریخ انقضای گوشت در فریزر نیز توجه نمایید.

علائم خراب شدن گوشت در فریزر

وقتی پای خرابی و ماندگی غذا به میان می آید شما باید قدرت تشخیص خود را بالا ببرید. چون علائمی که ممکن است روی گوشت فاسد ظاهر شود را برای شما در بالا بیان کردیم. ممکن است تشخیص فاسد شدن گوشت فریز شده کمی سخت باشد ولی شما با تکیه بر حس بویایی و بینایی می توانید به راحتی تشخیص دهید که آیا گوشت فاسد هست یا خیر.

مدت زمان نگهداری گوشت چرخ کرده در فریزر

گوشت در فریزر چقدر ماندگاری دارد؟ با اینکه گوشت یکی از منابع اصلی پروتئین در سبد غذایی ما می باشد ولی اگر درست مصرف نشود ممکن است باعث بروز بیماری های زیادی در بدن شود. از علائم گوشت فاسد در بالا صحبت کردیم ولی مدت زمان نگهداری گوشت چرخ کرده در فریزر متفاوت می باشد. طبق گفته ی متخصصان تغذیه مدت زمانی که می توانید گوشت چرخ کرده را در فریزر نگهدارید، 2 تا 3 ماه می باشد زیرا بیشتر از این مدت اگر نگهداری شود، بخش اعظم ویتامین ها و املاح موجود خود را از دست می دهد.
بهتر است وقتی گوشت را از فریزر خارج می کنید، آن را داخل یخچال بگذارید تا کم کم آب شود و حتما از خون آب هایی که در نایلون یا ظرف جمع می شود استفاده کنید زیرا املاح موجود در گوشت در آن خون آبه ها می باشد.

نگهداری گوشت چرخ کرده با پیاز در فریزر

مدت نگهداری گوشت در یخچال و فیریزر؛ گوشت وقتی چرخ می شود بافت خود را از دست می دهد و برای همین نمی توان آن را بیش از 3 تا 4 ماه استفاده کرد. اضافه کردن پیاز به گوشت و نگهداری گوشت و پیاز در فریزر، در طولانی مدت می تواند مشکل ساز شود و گوشت را فاسد کند. شما می توانید فقط چند روز پیاز را با گوشت فریز نمایید. پیاز قوام گوشت را از بین می برد و حالت لزجی به آن می دهد.

مدت نگهداری گوشت قرمز در فریزر
گوشت چند ماه در فریزر می ماند 

لکه های سفید روی گوشت در فریزر نشانه ی فساد در گوشت می باشد؟

شما باید در بسته بندی گوشت دقت نمایید زیرا اگر سوراخ یا پارگی روی نایلون باشد، باعث می شود که آب سطح گوشت به سرعت تبخیر شود و لکه های سفید روی گوشت پدیدار گردد که به این لکه ها سوختگی ناشی از انجماد می گویند و نشانه ی فساد نیست.

شستن گوشت قبل از فریز

شما باید قبل از فریز کردن گوشت به نکات بهداشتی توجه نمایید. اول اینکه اگر می خواهید گوشت را فریز کنید نباید خیلی این زمان طول بکشد و سریع باید اقدام به تمیز و کردن و موارد بهداشتی نمایید. اولین کار جدا کردن چربی ها از گوشت می باشد و سپس باید گوشت را به آب ولرم بشویید تا بافت آن از بین نرود. شما باید صبر کنید تا آب گوشت کاملا برود و سپس اقدام به فریز نمایید. البته باید بدانید شستشوی گوشت اصلا میکروب ها را از بین نمی برد اصلا توصیه نمی شود.

چگونه گوشت را بسته بندی کنیم

شما باید پس از شستن گوشت و تخیله کامل آبی ناشی از شست و شو باید آن را مطابق به چیزی که خودتان در نظر دارید تقسیم بندی نمایید و سپس در نایلون های تمیز قرار دهید. باید خیلی مواظب باشید که نایلون ها پارگی و سوراخی نداشته باشند زیرا باعث تبخیر آب گوشت می شوند یکی از بهترین راه ها برای خروج کامل هوا برای فریز استفاده از نایلون ها ایجاد کننده خلاء یا وکیوم می باشد که در آن ها زیپی است و از ورود هوا به داخل نایلون جلوگیری می کند و باعث می شود که کیفیت بافت گوشت به خوبی حفظ شود.

گوشت چند ساعت بیرون بمونه خراب میشه

مدت زمان فساد گوشت؛ گوشت به هیچ عنوان نباید زیاد بیرون از یخچال یا فریزر نگهداری شود زیرا بیرون ماندن گوشت از یخچال باعث فساد آن می شود و کیفیت بافت گوشت از بین برود. حداکثر ماندگاری گوشت بیرون یخچال، 2 ساعت می باشد. همچنین اگر دما بیش از حد بالا باشد حتی ممکن است منجر به خرابی و ترش شدن گوشت شود.
باهم نکات مهم در نگهداری گوشت را بررسی کردیم. شما باید محل مناسبی را برای نگهداری گوشت قرمز در نظر بگیرد. همچنین یک علامت برای گوشت گوسفندی تازه و سالم و گوشت های قدیمی در نظر بگیرید تا برای مصرف از قدیمی ها استفاده کنید تا هنگام مصرف کیفیت بهتری در دسترس شما باشد. اگر نکات نگهداری گوشت را به خوبی رعایت نمایید مشکلات برای گوشت فریز شده شما پیش نخواهد آمد.

ماندگاری گوشت در یخچالماندگاری گوشت در یخچال و مدت ماندگاری گوشت قرمز در فریزر 

برای خرید و استعلام از قیمت امروز گوسفنده زنده با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:
6LeqQBciAAAAAOTmEiSOf1o6d6Sk5ceWF8MIClo1