مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

روش های مدیریت تغذیه خوب در مرغ

نویسنده : alivesheep
تاریخ ثبت : 19 مهر ، 1400

مدیریت تغذیه در طیور 

روشهای تغذیه خوبی وجود دارد که کشاورزان از آن ها استفاده نمی کنند، فکر می کنند ضروری نیست، در حالی که بعضی مواقع آنها را ندانسته انجام می دهند یا از آنها غفلت می کنند با مشکلاتی از قبیل کاهش وزن، شیوع بیماری، رشد ضعیف و غیره مواجه می شوند.
برخی از شیوه های تغذیه خوب وجود دارد که به نظر معمول، اما بسیار مهم هستند، برخی می گویند شما می توانید از عقل سلیم استفاده کنید، اما بعضی اوقات متوجه می شویم که "عقل سلیم" به قول آنها رایج نیست. بنابراین باید آنها را بشناسید و بکار ببرید.

تغذیه مرغ زنده

برخی از این شیوه های تغذیه ای عبارتند از:

گروه بندی:

پرندگان در سنین، وزن ها و سطح تولید مشابه را در کنار هم قرار دهید تا جیره های خاص تر طبقه بندی شوند.

تغذیه:

پرندگان از نژادهای مختلف، سن و سطح تولید را کنار هم قرار ندهید، مثلاً قرار دادن جوجه های گوشتی در کنار جوجه های یک روزه و جوجه های 2 هفته ای در کنار هم، کاملاً اشتباه است زیرا جوجه های مسن تر جوان ها را سرکوب می کنند و اگر ادامه یابد، در آخر قطعاً نتیجه بدی خواهید گرفت.
بنابراین در هنگام تغذیه، پرندگان از همان نژاد، سن و سطح تولید را در گروه مناسب قرار دهید، زیرا تغذیه خوب باعث سلامتی، وزن و سود خوبی می شود.

آب و هوا:

هر کشاورز خوب باید از آب و هوا، به طور خاص، دمای خانه مرغ خود آگاه باشد. اگر خانه مرغ های شما خیلی سرد یا گرم باشد، پرندگان شما به آن اثر پاسخ خواهند داد. بنابراین، رژیم های غذایی پرندگان شما باید مطابق با شرایط آب و هوایی چه در فصل گرم و چه سرد تنظیم شوند.

ضایعات خوراک:

هر كشاورزی كه می خواهد سود کسب كند، باید از نظر اقتصادی تامین باشد. شما باید تا حد امکان سعی کنید از هدر رفتن خوراک جلوگیری کنید، زیرا این امر می تواند هزینه تولید را افزایش دهد. اطمینان حاصل کنید که فیدرها به گونه ای طراحی شده اند که فیدها را هدر ندهند.

نظارت بر خوردها و کیفیت علوفه:

کشاورزان باید تلاش کنند از خوراک های باکیفیت در تغذیه پرندگان استفاده کنند، این امر به پرندگان امکان می دهد به سطح بهینه تولید برسند.

مواد افزودنی:

نمونه هایی از مواد افزودنی خوراک؛ پروبیوتیک ها، فیتوژنیک ها و هورمون هایی مانند استروئیدها که باعث تقویت و بهبود عملکرد تولید و میزان رشد می شوند. از افزودنی های خوراکی باید مطابق آنچه که در برچسب تعیین شده است استفاده شود. افزودنی های خوراکی می توانند به بهبود عملکرد پرندگان کمک کنند.

نگهداری طیور زنده

نظارت بر سلامت و بیماری:

سلامت پرندگان باید به درستی کنترل شود زیرا پرندگان بیمار مولد نیستند و به مصرف خوراک خود ادامه می دهند.
کلیه پرندگان باید در برنامه منظم از نظیر بیماری و انگل باید کنترل شوند. آنها باید در هر زمان واکسینه شوند و از نظر هر بیماری تحت نظر گرفته شوند. همچنین از انگل های خارج از رحم، باید خارج شوند و بلافاصله قبل از اینکه در محیط شیوع پیدا کند، آنها را کنترل کنید. اکتو انگل ها آن دسته از انگل ها هستند که در خارج از بدن میزبان زندگی می کنند. نمونه هایی از این انگل ها عبارتند از: کنه ها، شپش ها و... هنگامی كه متوجه نشانه ای از ناهنجاری در پرندگان شدید، پرندگان بیمار را از پرندگان سالم جدا كنید

ذخیره سازی vFeed

  • quality كيفيت مواد مغذي بخش بسيار مهمي در تغذيه مرغ است.
  • facilities امکانات و شرایط مناسب برای ذخیره سازی بسیار مهم هستند.
  • ذخیره سازی پیشوندهای ویتامین باید محلی خشک و تاریک خنک باشد تا کیفیت و بافت آن حفظ شود.
  • دانه‌های دارای رطوبت زیاد باید حداقل تا 14-14٪ رطوبت خشک شوند.

شیوه تغذیه مناسب برای هر کشاورز که می خواهد آن را در تولید مرغ تولید کند بسیار مهم است. شما نمی توانید آنچه را که ندارید ارائه دهید! تغذیه خوب به پرندگان سالم و بزرگی می بخشد!
برای خرید طیور زنده می توانید با تیم ما تماس حاصل نمایید.

تغذیه مرغ

برای اطلاعات بیشتر در مورد طیور زنده می توانید به صفحات زیر مراجعه نمایید: 

6LeqQBciAAAAAOTmEiSOf1o6d6Sk5ceWF8MIClo1