مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

رژیم غذایی چه تاثیری در پرورش و رشد طیور دارد

نویسنده : alivesheep
تاریخ ثبت : 20 دی ، 1399

تاثیر رژیم غذایی بر رشد طیور و پرورش آن

تاثیر رژیم غذایی بر رشد طیور را نمی توان نادیده گرفت و رژیم غذایی در صورتی که به درستی رعایت شود علاوه بر اینکه سبب جلوگیری از بیمار شدن طیور می شود، خواهد توانست رشد آن را سریع تر نماید و به همین دلیل قبل از پرورش طیور حتما باید یک برنامه غذایی مفید برای آنها تعیین کرده و سپس اقدام به پرورش و نگهداری آن نمایید. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم:

طیور زنده

تاثیر رژیم غذایی بر رشد طیور

بی شک هر فردی که اقدام به نگهداری طیور می کند این خواسته را از آنها دارد که هرچه سریعتر طیور نگهداری شده توسط وی بزرگ شده و قابل استفاده شوند و به همین دلیل باید تاثیر رژیم غذایی بر رشد طیور را جدی بگیریم چرا که بی شک تنها عاملی که سبب رشد طیور خواهد شد تغذیه مناسب می باشد و به همین دلیل باید با تاثیر رژیم غذایی بر رشد طیور آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین تغذیه را برای طیور خود انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که طیور می توانند از مواد غذایی مختلفی تغذیه نمایند و شما باید از میان این مواد غذایی بهترین و مقوی ترین مورد را انتخاب نمایید.
طیور نیز مانند انسان نیاز به خورد و خوراک دارند و نوع خورد و خوراک نیز می تواند بر رفتار حیوان تاثیر داشته باشد و به همین دلیل می توانید با انتخاب کردن غذاهای مقوی و مفید برای طیور، رشد و نمو آنها را سرعت بخشید. بی شک زیاد خوردن دلیلی بر رشد سریع نخواهد بود بلکه باید غذاهایی بجا و مقوی توسط طیور مصرف شوند تا بتوانید نتیجه ای خوب از آن شاهد باشید.

تاثیر رژیم غذایی بر رشد طیور و بیماری ها

یکی از مواردی که حتما باید به آن توجه داشته باشید انجام دادن کار هایی است که مانع از بیمار شدن طیور می شود چرا که بسیار ساده می توانید طیور خود را بیمار نمایید. دادن غذاهای تازه می تواند راهی برای فرار کردن از بیماری طیور باشد و به همین دلیل بهتر است تمامی مواد غذایی طیور را تازه خریداری نمایید. لازم به ذکر است که خوردن سبزیجات برای طیور بسیار مفید می باشد چرا که هم به عنوان یک غذای مقوی بوده و هم بدن آن را تمیز تر خواهد کرد. کاهش خطر ابتلا به انواع بیماری ها از دیگر مزیت هایی است که خوردن سبزیجات برای طیور خواهد داشت.
بی شک یک پرنده و یا مرغی که بیمار شده باشد سرعت رشد آن کاهش پیدا خواهد کرد و در قبال رشد کردن پس رفت نیز خواهد داشت و به همین دلیل اصلی ترین عامل در رشد سریع طیور جلوگیری از بیمار شدن آن می باشد که می تواند با راه های مختلفی باشد. کنترل خورد و خوراک طیور می تواند یکی از مهمترین عواملی باشد که با کنترل کردن آن خواهید توانست خطر ابتلا به بیماری ها را به حداقل برسانید.

جوجه مرغ زنده

رژیم غذایی برای جوجه ها

توجه داشته باشید که تاثیر رژیم غذایی بر رشد طیور در سنینی کوچک بسیار بالا خواهد بود و بی شک رشد یکنواخت جوجه هاست که عمر حیوانات را تعیین خواهد کرد و به همین دلیل ابتدا باید به تمامی جوجه ها یک غذای یکسان داده شود و این مرحله می تواند از 2 تا 3 ماه به طول انجامد. توجه داشته باشید که در این دوره بهتر است از غذاهای سبک و مقوی استفاده شود تا جوجه بتواند با خوردن غذای کم بیشترین انرژی را دریافت نماید و با این کار می توانید تاثیر رژیم غذایی بر رشد طیور را به عینه مشاهده نمایید.

تاثیر رژیم غذایی بر عمر طیور

تاثیر رژیم غذایی بر رشد طیور می تواند بر عمر طیور نیز تاثیر داشته باشد چرا که بی شک در صورت تغذیه مناسب طیور می توانید آن را به مدت طولانی تری زنده نگه دارید و در صورت گذراندن بعضی سنین، امکان مردن طیور به سختی امکان پذیر خواهد بود و به همین دلیل در تمام سنین باید به خورد و خوراک طیور دقت داشته باشید تا هیچ گونه خطری آن را تهدید نکند.

جوجه مرغ زنده

برای اطلاع از قیمت و خرید طیور زنده می توانید با مشاورانما تماس حاصل نمایید.

6LeqQBciAAAAAOTmEiSOf1o6d6Sk5ceWF8MIClo1