مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

بهترین نژادهای گوسفند لبنیاتی

نویسنده : alivesheep
تاریخ ثبت : 20 دی ، 1399

بررسی بهترین نژادهای گوسفند لبنیاتی 

چند نژاد گوسفند لبنی وجود دارد که بهترین نوع تولیدی لبنیات را دارند. محققان گوسفند شرقی فرسیس را بهترین نژاد گوسفندهای لبنی به حساب می آورند. عملکرد شیر در هر شیر دهی از 1000 تا 1500 پوند شیر متغیر است. شیر پر چربی است. تولدهای دوقلوی و سه گانه از مجردهای با این نژاد شایع تر هستند.
امروزه بیشتر محصولات شیر گوسفند وارد می شود. کشورهای مدیترانه بزرگترین صادر کننده محصولات لبنی گوسفند هستند. تقاضای لبنیات گوسفند رو به رشد است و یک کشاورز لبنی با گوسفندهای لبنی در زمان مناسب در مکان مناسبی قرار دارد. ساکنان ایالات متحده در حال درک این نکته هستند که فرآورده های شیر گوسفند می توانند یک جایگزین سالم برای شیر گاو باشند.

دام زنده

نژادهای دیگر برای نیازهای لبنی گوسفند

Polypay، ایسلندی، Dorset و فنلاند Landrace نژادهای دیگری هستند که گاه در لیست نژادهای گوسفند لبنی دیده می شوند. نژاد گوسفند Lacaune، از فرانسه، شیر مورد استفاده در تهیه پنیر Roquefort را تولید می کند.

به مزایای سلامتی شیر گوسفند توجه کنید

شیر گوسفند در تمام اجزای تغذیه ای از شیر گاو و شیر بز بالاتر است. این شیر غنی و خامه ای است و تحریک اسید معده در آنها کم است. کسی که پرورش گوسفند را با یک گوسفند لبنی شروع می کند می تواند یک فرصت عظیم را پیدا کند. یادگیری چگونگی شروع تولید لبنیات با گوسفند ممکن است یک بازار عالی برای مشارکت در هنگام ساختن مشاغل لبنیات در خانه شما باشد.

مسکن، مراقبت و بهداشت گوسفند

گوسفندان از رفتن به مراتع در باران کم تر ترجیح می دهند. هنوز باید یک پناهگاه برای گوسفندان فراهم شود، اما ممکن است هنگام باریدن باران، آن ها را در حال چرای بیابید. مراتع پوشیده از برف به تغذیه تکمیلی یونجه نیاز دارند.
مراقبت از بام برای گوسفندان مهم است. علاوه بر روکش صافی که به طور معمول در زمان برش انجام می شود، در طول سال به سایر مواقع مورد نیاز نیز نیاز خواهید بود. تعداد دفعات سایش در زمین تحت تأثیر زمینی است که گوسفندان در آن قرار دارند. زمین صخره ای، اجساد را به طور طبیعی می پوشاند. در زمین نرم تر، سمورها سریعتر رشد می کنند.
سایر مراقبتهای بهداشتی معمول شامل واکسن، معاینات جسمی، پیشگیری و مشاهده انگل و کرم می باشد. اگر بی تجربه باشید ممکن است بعضی از کارهای روزمره برای دامپزشک مناسب تر باشد. تزریق واکسن دام از مهم ترین نکات می باشد. 

بهترین  نوع دام لبنیاتی

امکانات، زیرساخت ها و منطقه شیردوشی

گوسفندان اکثراً می توانند با هر شرایط آب و هوایی خود را وقف دهند. داشتن یک انبار برای گوسفندان بیمار یا شرایط اضطراری هوا یا در طول فصل بره زدن ایده خوبی است. منطقه شیر دوشی، چه شیر شما را بفروشید و چه از آن فقط برای خانواده خود استفاده کنید، باید تمیز و بهداشتی باشد.
هنگام انتخاب هر دو بز لبنی و گوسفند لبنی، به این نکته توجه کنید که آیا باید جدا شوند یا  آنها را در کنار هم نگهدارید. معمولاً پرورش آن ها کنار هم توصیه نمی شود، زیرا مقاومت انگل برای بز و گوسفند متفاوت است. چرای دو گونه در کنار هم می تواند عواقب غیر منتظره ای داشته باشد.
قبل از شیر دادن به حیوان، نوشابه ها را با محلول مناسب شستشوی پستان تمیز کنید. هر یک از شیرها از نوعی شیر محروم می شوند که دور ریخته می شود. این باعث پاک شدن باکتری ها می شود. بعد از شیر دادن، شیر خام به سرعت خسته شده و سرد می شود.

سالن شیری گوسفند

یكی از بزرگترین هزینه ها برای شروع هر عمل لبنیات، سالن شیردوشی و تجهیزات مورد نیاز است. این ساختمان یا منطقه باید از منطقه ای که بز یا گوسفند در آن قرار دارد جدا باشد. این امر به دلایل پاکیزگی و بهداشتی است.
راه اندازی اولیه شامل راهی برای ورود گوسفندان به محل انتظار خواهد بود. در مرحله بعد، گوسفندان برای شیر دادن به غرفه ها حرکت می کنند و سرانجام از طریق یک مسیر خروج. بسته به اندازه گله های لبنی شما، این راه اندازی می تواند ساده یا کاملاً دقیق باشد. گوسفندها سر خود را در آنچه كه هنگام شیر دهی به آن به عنوان دروازه سر گفته می شود ، خواهند داشت و بیشتر مزارع دانه را به میش تغذیه می كنند تا این تجربه لذت بخش را رقم بزند.
هرگونه تجهیزات مورد استفاده در انبار یا جمع آوری شیر باید از جنس استاندارد استیل باشد. آب بندی آسان تر است و می توان آنرا گرم کرد تا کاملاً تمیز شود. کوزه های شیشه ای اغلب به عنوان انبار در گله های کوچکتر یا برای خانواده هایی که از شیر تازه در خانه استفاده می کنند، مصرف می شود.
در یک تجارت مزرعه گوسفند لبنیات، محصولات اضافی وجود دارد که می توان آنها را فروخت، سهام پرورش، پشم گوسفند که محصولاتی مانند نخ و نخ ریسی، پارچه های نمدی و فرش یا فرش های پوست گوسفند می توانند درآمد اضافی کسب کنند. به طور خلاصه، برنامه های تجارت بز بز یا گاوداری یک سرمایه گذاری است که می تواند موفقیت زیادی داشته باشد. هرچه فرهنگهای ما متنوع تر می شوند، بازار محصولات شیر بز یا گوسفند افزایش می یابد.

دام زنده لبنیاتی

شما می توانید برای خرید گوسفند زنده به صورت آنلاین، با تماس با شماره های ما (9560356-0912) با همکاران ما تماس حاصل نمایید.

6LeqQBciAAAAAOTmEiSOf1o6d6Sk5ceWF8MIClo1