مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

هوای سرد باعث آسیب به طیور و ماکیان می شود

نویسنده : alivesheep
تاریخ ثبت : 21 تیر ، 1401

آسیب ها به طیور در دمای پایین محیط

دمای پایین می تواند برای همه ما سخت باشد و مرغ و پرنگان هم از این قاعده اسثتنا نیستند و شما برای سالم نگهداری و گرم کردن آنها باید تمام تلاش خود را به کار بگیرید با هم چند نکته مهم برای نگهداشتن آن ها در فصل سرما مرور می کنیم.
تهویه یکی از مهم ترین نکاتی است که باید برای نگهداری از پرندگان چه در فصل گرما و چه در فصل سرما به آن اهمیت داد و نکاتی را رعایت کرد. برای سالم نگه داشتن جوجه ها از سرما و بقیه آسیب ها باید توجه بیشتر انجام داد. ولی این به این منظور نیست که مرغ داری خود را به یک کوره تبدیل کنید باید از یک منبع حرارتی استاندارد و یک هوای متعادل را در فضا ایجاد کنید.
دام و طیور بدن و فیزیک متفاوتی دارند گاهی به طور معمول بعضی از انها به دنبال منبع گرما و بیشتر گرم شدن می گردند و بعضی از آن ها دنبال هوای خنک تر هستند پس رعایت و ایجاد یک هوای متعادل برای هر نوع فیزیکی مهم و حائزه اهمیت می باشد.
همان طور که گفتیم تهویه مهم ترین نکته ای است که باید به آن اهمیت بدهید. برای حفظ سلامتی دام و طیور زنده خود باید رطوبت و گاز های آمونیاک جمع شده در فضا را خارج کنید. رطوبت در فصل سرما، باعث ایجاد سرما بیشتر بر پرندگان می شود باید برای حفظ یک دما خوب بر محیط تلاش کنید تا از بروز خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

نگهداری طیور زنده در فصل سرما

سرما و کسالت ایجاد شده در فضا 

بسیاری از پرندگان در فصل سرما دوچار کسالت می شوند و سرو صدا و راه بندازند، دوست دارند در فضای آزاد باشند اجازه دهید گاهی در فضا باز قرار بگیرند.

تغذیه مناسب و تاثیر آن در فصل سرما 

غذا نیز یکی از مهم ترین مسائلی است که برای نگهداری دام و طیور باید به آن اهمیت داد. در فصل سرما این موضوع از اهمیت بیشتر برخوردار می باشد زیرا چربی ایجاد شده به آن ها کمک می کند تا گرما بیشتری در بدن خود احساس کنند و بدن گرم تر بماند. افزودن مکمل های غذایی در فصل سرما و تغییر رژیم غذایی انها از نکات مهم می باشد که باید رعایت شود.

آب مناسب 

درست مانند هر حیوان دیگری دسترسی به آب شیرین و تمیز برای مرغ ها ضروری است. این موضوع در فصل سرد کمی چالش ایجاد می کند. چون از خورد آب سر امتناع می کنند و این گاهی مشکلاتی همراه دارد. رعایت بهداشت در مصارف آبی طیور بسیار مهم می باشد. اضافه کردن سرکه سیب به آب، هم آن ها را یه مصرف بیشتر آب تشویق می کند هم برای سلامت آب نیز خوب است چون سرکه خاصیت میکروب کشی نیز دارد.
پرورش مرغ یکی از سرگرم کننده ترین پرورش ها در میان پردنگان می باشد .با رعایت نکات می توانید از سلامت و بهداشت آن ها اطمینان حاصل نمایید و از بروز بیماری های طیور با رعایت نکاتی چون، تغذیه مناسب، تهویه مطلوب و... در طول  فصل سرما به خوبی از آن ها مراقبت نمایید.

نگهداری طیور زنده در فصل سرما

  برای 
6LeqQBciAAAAAOTmEiSOf1o6d6Sk5ceWF8MIClo1