مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

یکی از شگفت انگیز ترین و بامزه ترین نژاد گوسفندی

نویسنده : alivesheep
تاریخ ثبت : 29 تیر ، 1401

یکی از شگفت انگیز ترین و بامزه ترین نژاد گوسفندی

Valais Blacknose یا گوسفند دماغ سیاه این نژاد به قرن 15 میلادی بر میگردد و یک پیشینه قوی و ریشه دار دارد.این نژاد برای کشور سوئیس می باشد. این نژاد گوسفند مقاومت بالایی هم در شرایط سخت و آب و هوای و محیطی دار می باشند.

بره های نژاد گوسفند دماغ سیاه در چمنزار

مشخصات ظاهری این نژاد

این نژاد به خصوص در ظاهر فیزیکی بسیار متمایز و بی نظیر هستند. شاخهای مارپیچی، رنگ آنها سیاه و سفید است که این سیاه در صورت آن ها به چشم می خورد. از لحاظ اندازه جنس ماده آن ها حدود 70 تا 90 کیلو و جنس نر این نژاد وزنشان 80 تا 125 کیلو گرم می رسد. جنبه منحصر به فرد این نژاد پشم آنهاست و توانایی تولید حدود 4 کیلو پشم در سال را دارند که در موارد گوناگونی در صنعت از پشم آن ها استفاده می شود.

چندتا گوسفند دماغ سیاه در چمنزار

پرورش این نژاد 

این نژاد جز محبوب ترین نژاد ها برای پرورش دهنده ها در این صنعت می باشد و بسیاری از کشور ها شروع به پرورش این نژاد کرده اند. برای قرن ها والیس بلینوز فقط در سوئیس در قله Valais یافت می شد. اگرچه خیلی ها متعقدند این نژاد در دهه شصت میلادی به عنوان والیزر شوارتنزن یا والس بلنوز شناخته شده است.
و بعضی ها هم این نژاد را جز آخرین نژاد اضافخ شده به گروه گوسفندان می دانند. چندین راس از این نژاد در سال 2014 به انگلستان صادر شد. انجمن گوسفندان در آمریکا در سال 2017 برای حمایت و پرورش این نژاد در ایالات متحده تلاش های ویژه ای انجام اده اند و در حال حاضر این نژاد در آمریکا هم در حال پرورش می باشد. این نژاد برخلاف بسیاری از نژاد های گوسفندان در تمام طول سال پرورش داده می شوند و به فصل خاصی محدود نمی شوند.
این نژاد برای اولین بار در سال 1962 ثبت شد.

یک بره دماغ سیاه خوشگل در چمنزار

برای خرید گوسفند زنده همراه با قصاب با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

6LeqQBciAAAAAOTmEiSOf1o6d6Sk5ceWF8MIClo1