مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

بررسی دقیق ارزش تغذیه ای جگر سیاه

نویسنده : alivesheep
تاریخ ثبت : 20 دی ، 1399

بررسی دقیق ارزش تغذیه ای جگر سیاه

ارزش تغذیه ای جگر سیاه بسیار بالا است و به همین دلیل به وفور از آن استفاده می شود. توجه داشته باشید که جگر سیاه حاوی انواع پروتئین ها و ویتامین های مورد نیاز بدن می باشد و می تواند تمامی خواسته های بدن شما را برآورده سازد. ارزش غذایی آن نیز بیش از گوشت قرمز خواهد بود. در ادامه به بررسی دقیق ارزش غذایی جگر سیاه پرداخته ایم:

ارزش غذایی جگر سیاه

ارزش تغذیه ای جگر سیاه

جگر سیاه مملو از ویتامین هایی است که می تواند تاثیر بسزایی بر سلامت جسمی فرد داشته باشد. جگر سیاه را می توان از جمله بخش هایی از بدن گوسفند و یا گاو دانست که به دلیل طعم خوشی که دارد توانسته به یکی از غذاهای محبوب تبدیل شود که پس از خرید گوسفند و ذبح آن به عنوان وعده غذایی مفید سرو شود. باید بدانید که جگر دام و جگر گاو تفاوت هایی با یکدیگر خواهد داشت اما خواص بی نظیری که دارند می توانند برای فرد بسیار مفید باشد و شما را سرحال تر نمایند. ارزش غذایی جگر سیاه بسیار بالا است و به عنوان یک غذای کامل به شمار می رود. بی شک شما نیز زمانی که از جگر سیاه تغذیه می کنید شاهد سیری زود هنگام خود بوده اید که این امر به دلیل ویتامین ها و پروتئین های سرشاری است که در جگر وجود دارد و این مورد سیری زود هنگام را به دنبال خواهد داشت. به عقیده پزشکان مصرف هفتگی 2 وعده جگر سیاه می تواند سلامت جسمی فرد را تضمین نماید. از این رو جهت داشتن بدنی سالم و تندرست می توانید جگر سیاه را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

جگر سیاه گوسفند

ارزش تغذیه ای جگر سیاه برای خونسازی

یکی از دلایلی که سبب افزایش ارزش تغذیه ای جگر سیاه شده را می توان تاثیر بی نظیر آن بر خونسازی دانست. باید بدانید که جگر محل جمع شدن سموم بدن دام می باشد و از این رو بسیاری از خوردن آن امتناع کرده و به هیچ وجه از آن استفاده نمی کنند. اما سوال اینجاست که آیا در اثر پخت و دادن حرارت به جگر سیاه, این سموم از بین خواهند رفت؟ در پاسخ به این سوال باید گفت بله بسیاری از میکروب های بیماری زا در طی عملیات پخت از بین رفته و هیچ گونه ضرری از جانب جگر شما را تهدید نخواهد کرد. خوردن جگری که خوب پخته باشد برای کودکان نیز توصیه می شود. چرا که جگر با خاصیت خونسازی بالایی که دارد می تواند یکی از مناسب ترین غذاها برای آنها باشد که می توانید با اطمینان خاطر یکی از وعده های غذایی را به آن اختصاص دهید. ارزش تغذیه ای جگر سیاه برای بزرگسالان نیز بالا خواهد بود و افراد کم خون با استفاده از آن می توانند میزان خونسازی بدن را افزایش داده و در نتیجه بدنی تندرست داشته باشند.

جگر سیاه گوسفند

ارزش غذایی جگر سیاه

در بررسی دقیق ارزش تغذیه ای جگر سیاه می توان گفت: جگر سرشار از ویتامین های B می باشد  که این ویتامین ها از جمله ملزومات بدن هستند و می توانید با استفاده از جگر سیاه بخشی از نیازهای بدن به ویتامین را تامین نمایید که این از مزایای گوست گوسفند زنده به شما می آید. همچنین جگر سیاه مملو از آهن و اسید فولیک می باشد که می تواند با این مواد معدنی سرشاری که دارد بهترین نتیجه را داشته باشد. چنانچه بخواهیم میزان پروتئین های جگر سیاه را بررسی کنیم باید گفت: جگر سیاه در رده پروتئین های گوشت قرمز قرار می گیرد اما میزان آهن آن 2 تا 3 برابر بیشتر از آهن گوشت گاو است. میزان کلسترول جگر سیاه نیز 2 برابر بیشتر از گوشت قرمز می باشد و به همین دلیل مصرف روزانه آن برای بدن مضر است و میزان کلسترول را افزایش خواهد داد. چنانچه بخواهیم ارزش تغذیه ای جگر سیاه به ازای یک سیخ را مورد بررسی قرار دهیم در این صورت می توان گفت: یک سیخ جگر سیاه بیش از 80 کالری انرژی و در هر 100 گرم آن 185 کالری انرژی نهفته است. چنانچه 100 گرم جگر سرخ شده را میل نمایید در این صورت 330 کالری انرژی و بیش از این رقم کلسترول وارد بدن شما خواهد شد.

6LeqQBciAAAAAOTmEiSOf1o6d6Sk5ceWF8MIClo1