مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

بررسی اثرات تغذیه مناسب در پرورش دام

نویسنده : alivesheep
تاریخ ثبت : 13 اسفند ، 1399

بررسی اثرات تغذیه مناسب در پرورش دام

اثرات تغذیه مناسب در پرورش دام را می توان به موارد مختلفی نسبت داد. در صورتی که تغذیه دام مناسب بوده باشد در این صورت می توانید دامی قدرتمند با وزن متناسب داشته باشید که هم برای شیردهی مناسب بوده و هم قدرت تولید مثل خواهد داشت. به همین دلیل تغذیه مناسب دام می تواند بسیار حائز اهمیت بوده باشد.

گوسفند زنده

اثرات تغذیه مناسب در پرورش دام

پرورش دام امروزه مورد توجه بسیاری قرار گرفته و به دلیل اهمیتی که بر زندگی و تغذیه مردم دارد دولت نیز از پرورش دام حمایت می کند تا مردم بتوانند لبنیات تازه تهیه کرده و به وفور در دسترس داشته باشد. اما در پرورش دام باید موارد مختلفی رعایت شود تا بتوانید بازدهی مطلوب را داشته باشید. در این رابطه می توان گفت: یکی از مواردی که بسیار حائز اهمیت خواهد بود تغذیه مناسب دام می باشد که حتما باید مورد توجه قرار گیرد. اثرات تغذیه مناسب در پرورش گوسفند زنده و دام می تواند بر لبنیات و شیری نیز که از دام تهیه می شود نیز تاثیر بگذارد. اما تنها فایده تغذیه مناسب دام و گوسفند زنده را نمی توان لبنیات مناسب دانست. در صورتی که تغذیه دام مناسب باشد بی شک قدرت حیوان نیز بالاتر خواهد بود و بی شک دامی که قدرت بیشتری داشته باشد می تواند بیشترین بازدهی را ارائه نماید. نوع دام بر تغذیه آن تاثیر گذار خواهد بود که به همین دلیل باید حتما به تغذیه دام های خود اهمیت ویژه ای بدهید تا بتوانید بهترین نتیجه را شاهد باشید. یکی از موارد حائز اهمیت را می توان تغذیه به موقع دانست. به گونه ای که اگر در زمان مناسب غذای دام خود را برسانید در این صورت گوسفندی سرحال شاهد خواهید بود و این امر بر میزان درآمد شما نیز تاثیر گذار خواهد بود.

تاثیر تغذیه مناسب دام

اثر تغذیه مناسب بر بازدهی دام

تغذیه مناسب می تواند بر میزان بازدهی حیوان تاثیر بسزایی داشته باشد. در صورتی که هم وعده های غذایی دام سر موقع باشد و هم از غذاهایی مرغوب استفاده شود حیوان نیازی به غذای دیگری نداشته و به دلیل کامل بودن مواد مغذی بدنش می تواند بیشترین شیر را داشته باشد. داشتن شیر بیشتر خشنودی صاحب آن را به دنبال خواهد داشت. چرا که با استفاده از شیر می تواند لبنیات تازه تولید کرده و به بازار بفرستد و در صورت بیشتر بودن شیر نیز طبیعتا سود بیشتری عاید خواهد شد. یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید که تغذیه مناسب همچنین می تواند وزن دام را افزایش دهد که این امر برای کسانی مناسب خواهد بود که تمایل به فروش دام های خود دارند. از آنجا که قیمت گوسفند زنده و دام بر حسب وزن محاسبه می شود بالا بودن وزن دام می تواند سود بیشتری به همراه داشته باشد. به همین دلیل باید از الگوی تغذیه ای مناسب استفاده کنید تا بتوانید دام هایتان را به وزن معقول رسانده و از آنها انتظار بازدهی خوب داشته باشید.

 تغذیه مناسب بر بازدهی دام

اثر تغذیه مناسب بر تولید مثل دام

یکی دیگر از اثرات تغذیه مناسب در پرورش دام را می توان افزایش تولید مثل دانست. دامی که وزن پایینی داشته و لاغری بر آن غلبه کرده باشد قدرت تولید مثل پایین تری داشته و به همین دلیل نمی تواند تولید مثل نماید. اما در صورت داشتن تغذیه مناسب و داشتن جثه ای مطلوب برای تولید مثل آماده خواهد بود. اما باید بدانید که اثرات تغذیه مناسب در پرورش دام را در صورتی شاهد خواهید بود که دام هایتان وزن معقولی داشته باشند. به این منظور که اگر دام هایتان وزن بیشتری نیز داشته و چاق باشند نیز قدرت باروری نخواهند داشت و به همین دلیل باید تغذیه دام هایتان را هدفمند سازید. اثرات تغذیه مناسب در پرورش دام را می توانید زمانی مشاهده نمایید که دام هایتان را در وعده های غذایی مشخصی به صورت کامل تغذیه نموده و در میان وعده ها آنها را گشنه نگه دارید. این گشنه ماندن بین وعده های غذایی آنها را به جنب و جوش وا داشته و می تواند بهترین نتیجه را به دنبال داشته باشد.

6LeqQBciAAAAAOTmEiSOf1o6d6Sk5ceWF8MIClo1