مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

بهترین گوشت تولید در ایران برای کدام منطقه است

نویسنده : alivesheep
تاریخ ثبت : 26 تیر ، 1401

بهترین گوشت تولید در ایران برای کدام منطقه است

گوشت قرمز از جمله گوشت های پرمصرف در کشور ما ایران است. بهترین گوشت قرمز از نظر بسیاری از مردم گوشت گوسفندی است. چون این گوشت دارای بافت نرم و طعم لذیذی می باشد. نژادهای گوسفندی مختلفی در کشور ما وجود دارد. بهترین گوشت گوسفندی را می توان در نژادهای شال، لری، مهربان، سنجابی، بلوچی و افشاری پیدا کرد. در میان استان های مختلف کشور، استان کرمانشاه یکی از مناطق بسیار خوب برای پرورش گوسفند است. این استان با داشتن مراتع سرسبز سهم عمده ای در تولید و صادرات گوشت گوسفند دارد.

گوشت گوسفند در ایران

گوشت قرمز در کشور ایران جزو گوشت های پر مصرف می باشد. این گوشت طبق نوع دام، دارای انواع مختلفی مثل گوشت گاو، گوشت گوسفند، گوشت گاو و گوساله و گوشت شتر است. اما چون گوشت گوسفند دارای ویژگی موافق ترین مزاج است و دارای هضم بسیار خوبی نسبت به دیگر گوشت های دامی است، از محبوبیت بیشتری در میان مردم ایران برخوردار است. گوشت گوسفند دارای طعم دلچسب و بافت بسیار نرمی می باشد. تعداد زیادی از خانواده ها عقیده دارند که ارزش تغذیه ای و مزایای گوشت گوسفند در مقایسه با گوشت گاو و گوساله بیشتر است. بسیاری از خورشت های سنتی ایرانی با استفاده از گوشت گوسفند پخته می شوند. پرورش گوسفند در مناطق مختلف ایران صورت می گیرد و معمولا در هر منطقه ای یک نژاد پرورش می دهند. اگر می خواهید بدانید که بهترین گوشت گوسفندی در کدام منطقه از ایران پرورش پیدا می کنند تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

بهترین گوشت تولید در ایران برای کدام منطقه است

بهترین گوشت گوسفندی در ایران

در کشور ایران گوشت گوسفند به عنوان یکی از بهترین گوشت ها شناخته می شود و پرورش گوسفند از دیرباز تا الان توسط روستاییان و عشایر ایرانی صورت گرفته است. گوسفندان دارای نژادهای مختلفی هستند. هر نژادی دارای ویژگی های مهمی است و اهمیت خاص خود را دارد. در اینجا به معرفی بهترین نژادهای گوسفند ایرانی از نظر گوشت می پردازیم. یکی از این نژادها که دارای بهترین گوشت است، نژاد گوسفند شال می باشد. از دیگر نژادهای گوسفندی ایران که دارای بهترین گوشت هستند می توان به نژاد مهربان، نژاد لری، نژاد بلوچی، نژاد افشاری و نژاد سنجابی را نام برد. در نژادهای گوشتی ایرانی که دارای بهترین گوشت هستند، از ویژگی هایی چون سینه بزرگ و گوشتی، پیشانی پهن، ران های حجیم و عضلانی و گردن کوتاه و پر می توان نام برد.

بهترین گوشت تولیدی

استان کرمانشاه و توسعه دامپروری

از جمله مناطق ایران که دارای موقعیت جغرافیایی بسیار خوب برای دامپروری و پرورش گوشت است، استان کرمانشاه می باشد. عشایر این استان دارای مراتع بسیار خوبی هستند که این مراتع سبب توسعه دامپروری شده اند. طبق آماری که به دست آمده است، دام این استان دارای جمعیتی حدود 4.100.000 واحد می باشد. در میان این جمعیت دامی گوسفند و بره دارای بیشترین سهم است و تعداد آنها 2.169.000 راس است. استان کرمانشاه با داشتن آب و خاک مستعد و وجود شرایط اقلیمی بسیار خوب در زمینه دامپروری و توسعه دامپروری شرایط بسیار خوبی دارد و این استان با داشتن کارخانه هایی که خوراک دام تولید می کنند، برای صادرات در زمینه دامپروری می تواند بسیار موفق عمل کند. ۳۵ درصد از دام سبکی که به خارج از کشور صادرات می شود، مربوط به استان کرمانشاه است. این صادرات از طریق پرورش گوسفند نژاد سنجابی انجام می شود. از جمله بهترین گوشت هایی که در ایران تولید می شود، مربوط به گوسفند نژاد سنجابی است. این گوسفند پس از نژاد گوسفند بلوچی، بیشترین جمعیت را در میان کل گوسفندان داخل کشور دارد. گوسفند سنجابی نیمی از گوسفندان استان کرمانشاه را تشکیل می دهد. این نژاد در قسمت هایی مانند گیلان غرب، سر پل ذهاب، اسلام آباد غرب و قصرشیرین یافت می شود. گوسفند سنجابی از بهترین نژادهای گوسفند زنده ایرانی به شمار می آید و وزارت جهاد کشاورزی تصمیم به اصلاح این نژاد گرفته است. از نظر تولید گوسفند سنجابی در گروه گوشتی و گوشتی پشمی قرار دارد. 

بهترین گوشت تولیدی در ایران

6LeqQBciAAAAAOTmEiSOf1o6d6Sk5ceWF8MIClo1