مرکز خرید گوسفند زنده، فروش و عرضه بهترین قیمت دام در تهران

انواع روغن حیوانی و فواید مصرف آن

نویسنده : alivesheep
تاریخ ثبت : 17 فروردین ، 1402

انواع روغن حیوانی و فواید مصرف آن

در این مقاله قصد داریم در مورد انواع روغن حیوانی و فواید هرکدام از آنها اطلاعاتی را در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار دهیم. روغن حیوانی یکی از بهترین انواع روغن ها برای پخت و پز می باشد که در مناطق مختلف ایران تهیه و عرضه می گردد. این روغن ها دارای طعم فوق العاده و عطر بوی خاصی می باشد که هرکدام دارای خواص منحصر به فرد خود هستند؛ البته برای بهره گیری از این خواص نیاز به تشخیص روغن حیوانی اصل از انواع تقلبی آن دارید. انواع روغن حیوانی شامل روغن زرد گاوی، روغن زرد گوسفندی، روغن دنبه و روغن شحم می باشد که در ادامه در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

روغن حیوانی
روغن زرد گاوی

یکی از انواع روغن حیوانی، روغن زرد گاوی است که می توان از آن به عنوان یک روغن سرخ کردنی بدون عوارض جانبی و سالم استفاده نمود. این روغن در پزشکی نیز کاربرد دارد؛ به عنوان مثال خاصیت های درمانی مواد مختلف از جمله گیاهان دارویی را به نقاط مختلف بدن می رساند و سبب می شود که توسط بدن جذب گردد. روغن زرد گاوی در افزایش گوارش و هضم غذا نیز تاثیرگذار است و باعث بیشتر شدن ترشح اسید در معده می شود؛ این روند موجب سلامتی هرچه بیشتر بدن و لاغری و کاهش وزن خواهد شد.

روغن زرد گوسفندی

روغن زرد گوسفندی نیز یکی از انواع روغن حیوانی است که از شیر گوسفند تهیه می گردد. در ادامه به خواص آن اشاره خواهیم کرد. مضرات روغن حیوانی گوسفندی نسبت به فواید آن کمتر می باشد.
طعم بی نظیر و عطر فوق العاده یکی از ویژگی های اصلی این روغن است که باعث خوش طعم شدن غذای شما خواهد شد و می توانید از آن برای سرخ کردن استفاده کنید. روغن زرد گوسفندی به آسانی فاسد نخواهد شد و نیازی به قرار دادن در یخچال نیست.

وجود ویتامین های A و E از ویژگی های منحصر به فرد این روغن می باشد، برای پاکسازی روده ها مفید است و به سوزندان چربی ها کمک می نماید. روغن زرد گوسفندی همچنین سبب کاهش کلسترول بد و افزایش کلسترول خوب می گردد. گوارش و هضم غذا را آسان می کند. کاهش غلظت خون و استخوانسازی نیز از دیگر خواص روغن حیوانی گوسفندی است.

روغن حیوانی و فواید آن

روغن دنبه

در این قسمت به خواص روغن دنبه که پس از ذبح گوسفند زنده گوسفند زنده اشاره خواهیم کرد. روغن دنبه نیز یکی دیگر از انواع روغن حیوانی است که برای آرامش اعصاب مفید است و از افسردگی جلوگیری می کند. افراد چاق را لاغر و افرد لاغر را چاق و متناسب می کند. برای درمان کمردردهای سیاتیکی و درد مفاصل نیز تاثیرگذار است. سبب کاهش کلسترول بد و افزایش کلسترول خوب می گردد. روده ها را پاکسازی می کند و گوارش و هضم غذا را آسان می کند.

روغن دنبه سموم بدن را دفع می کند و انرژی و قدرت را در بدن افزایش می دهد. این روغن همچنین می تواند موجب افزایش سرعت جوش خوردن استخوان در افرادی که دچار شکستگی استخوانی شده اند، شود. با استعمال این روغن بر روی پوست، می توانید تیرگی های آن را برطرف نمایید و پوستی شفاف و زیبا داشته باشید.

روغن حیوانی

روغن شحم

یکی دیگر از انواع روغن حیوانی، روغن شحم می باشد. این روغن عضلات بدن را تقویت و به رشد آنها کمک می نماید. فشار خون را کاهش می دهد و سموم را از بدن دفع می نماید. روغن شحم همچنین سیستم دفاعی بدن را تقویت می نماید، سبب ایجاد انرژی در بدن می گردد و عروق و رگ های بسته در بدن را باز می کند. این روغن چربی های اضافی بدن، همانند چربی های زیر شکم را آب می کند.

روغن شحم گاوی را می توانید برای پخت و پز، سرخ کردن، تهیه خورشت، پلو و ... به کار ببرید و آن را جایگزین روغن های صنعتی کنید.­ مزیت این روغن نسبت به روغن های صنعتی آن است که چسبندگی ندارد که در نتیجه نه تنها در عروق بدن رسوب نمی کند، بلکه چربی هایی که از گذشته در بدن شما انباشته شده است را در خود حل می کند.

6LeqQBciAAAAAOTmEiSOf1o6d6Sk5ceWF8MIClo1